Kawasaki ER 5 (1998)

Vlastník R_O_C_K_Y
Vloženo 17.2.2008
Aktualizováno 17.1.2018

Hezká malá motorka s rozumnou spotřebou ale spíše pro slečny. :)

První dojmy - Pěkná a červená :)

Tuto motorku jsem si koupil z důvodu, že jsem chtěl zkusit japonskou motorku, která má v TP 25 kw což tahle měla. Ale hrozně mě to zklamalo, měl sem volit Hondu CB500. Sice CB500 nevypadá tak lákavě jako ER5 ale má mnohem lepší brzdy, podvozek ale hlavně motor má mnohem lepší průběh. ER5 jsem mohl točit do bezvědomí a nic moc zátah, kdežto CB500 vystřelí jak s praku ( teda když to není nějaká paštika ). Teď to trochu přeženu ale od kawasaki ER5 jsem čekal více a zas takový rozdíl ve svezení oproti mé Jawě Naked tam nebyl když nebudu počítat zrychlení a VMAX která u mé ER5tky končila na 184 Km/h a ke všemu z kopce. Je pravda, že jsem tam neměl plex štítek ale řeči že ER5 jede s plex štítkem přes 210 Km/h nežeru.

milanl5o
milanl5o napsal 27.02.09 v 14:35

Já jsem měl 640ku taky, a dávám za pravdu že s ER5 to nejde srovnat. Kritizuješ podvozek, brzdy- možná vzhledem k srovnatelným moto (CB, GS..), spíš jsi narazil na špatný kus. taky každá škrcená ERka jede jinak- má s 25kw se bez obtíží dostala na 150km/h. Ale pokud máš 350ku s tužším rámem, lepšíma brzdama, výkonější než 37kw a maximálkou přez 180, z které neteče olej, nevibruje (!) atd atd.. tak bys měl zavolat do jawy jesi nemají zájem Na druhou stranu oceňuju tvou práci na 640ce, vzhledově moc pěkný, snad i funkční.

R_O_C_K_Y
R_O_C_K_Y napsal 28.02.08 v 22:47

Mirek:: já si jí nekupoval kvuli maximálce a ani nejsem blázen já tu pouze vyvracim fámy. Skutečnost hold bolí ale ten podvozek a brzdy a kdo tvrdí, že to tak neni tak asi nikdy nejel na jiné podobné motorce ( CB,GS ) to snad už sou pro tebe srovnatelný stroje lol

Mirek1
Mirek1 napsal 27.02.08 v 20:59

No já nevim co sis myslel,ale pokud jsi chtěl jezdit víc jak 200 tak sis měl vybrat nějakou jinou japonskou motorku sportovního rázu a ne pohodářskou ER5-tku. A srovnávat ju s třindou? To snad může jen blázen,nezlob se na mě.

sooky
sooky napsal 20.02.08 v 11:17

moc hezka

R_O_C_K_Y
R_O_C_K_Y napsal 18.02.08 v 22:25

odškrcená byla na 100% měl sem rozhozený karburátory a taky jsem jel na škrcený 25kw a ta víc jak 145km/h nedá