ČZ 350/472 (1986)

Vlastník adamatejcek2
Vloženo 22.5.2024
Aktualizováno 22.5.2024

ČZ 350-472.6 Pôvodný zachovalý stav po generálke motora

Jawa 350/634: Lebo je ťažšia, menej športovo naladená a vzhľadovo sa mi vždy viac páčila 472.

První dojmy - Celkom Uhladený robustný dizajn dobrý zvuk vysoký posed

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pre ľudí čo sú manuálne zruční, majú radi vôňu dvojtaktu a naše československé legendy

Doplňky na motorce - Pracuje sa na úpravách výfukového systému, karburátora, sania s cieľom optimalizovať spotrebu, zvýšiť výkon a krútiaci moment pri pôvodnom vzhľade.

ČZ 350-472.6 so si vybral z viacerých dôvodov:
- Jeden z najkrásnejších dizajnov československých motoriek.
- Chcel som veterána z československej produkcie.
- Motor 350 čo bola v tej dobe raketa
- Veľmi pekný zvuk motoru
- 12V elektrika, otáčkomer, odlievaná kyvná vidlica, 18l nádrž, 18 kolesa

Po kúpe ma čakala kompletná generálka motora a úkony ako repas tlmičov čistenie výfukov. Po tomto motorka chytila hneď a jazdí celkom slušne. Motor ma dobrý záťah odspodu a ide pekne za plynom. Maximálka ešte nemeraná kvôli zábehu ale cestovná rýchlosť okolo 90 km/h. Rám je pri malých rýchlostiach celkom tuhý ale pri vyšších sa už začína vlniť. Radenie rýchlosti je trochu odlišné v tom že treba pomalšie púšťať spojku lebo inač dostanete kopanec od tej ťažkej kľukovky, ale dá sa to zvládnuť v kombinácii s vypínaním spojky pri radení je to celkom obstojné. Úložný priestor na tejto motorke je len pravý kastlík v ktorom mám lekárničku plus pod sedlový priestor v ktorom mám základne náradie a výbavu. Spotreba tejto 350 zo Strakonic sa pohybuje okolo 6l na 100km avšak pri ostrejšej jazde sa dá dostať aj ku 10l. Poruchy zatiaľ žiadne. Táto Čezeta je vhodná na cestu ale nerobí jej žiaden problém ľahký terén, odpruženie je na dosť dobrej úrovni. Tak isto sa na nej cestuje dobre. motor generuje jemné vibrácie ale to je pri týchto strojoch pravidlom.

Video mojej generálnej opravy motora 350 632:

elvis78
elvis78 napsal 29.05.24 v 16:41 10b.

luxusní Číza

Targus
Targus napsal 22.05.24 v 21:56 10b.

Motorka - jedna velká mizérie, všechny body dávám za krásné zasněžené hory v pozadí. To jsem ještě nikomu nedal!

Teda až na tu spotřebu to je opravdu paráda!!!

Velké plus je, že zatímco Jawa plácala spoustu věcí z plastů, Čízu soudruzi tak moc nešidili. Takže nic nepraská a neláme se.
Snad se ti to podaří nějak odladit. Asi tam máš karbec bez sytiče, tak to snad nějak půjde.
Držím palečky!

adamatejcek2
adamatejcek2 napsal 22.05.24 v 18:21

Výfuky - uprava vložky na rezonančný protikužel s výletovkou navrhnuty na 4500-5500ot v originalnych výfukoch
Sanie - Úprava filtra pre lepšiu filtráciu a väčší prietok vzduchu
Karburátor - odladenie pre optimalnu zmes vo všetkych pásmach po úprave výfuku a sania

Také bežné upravy v mojom štýle. Zisk okolo 15-20%

JAVR
JAVR napsal 22.05.24 v 17:21 10b.

nejlíp vybavená třistapadesátka, Spousta věcí z hliníku
Jaké přesně se budou dělat úpravy?