KTM Duke 390 (2020)

Vlastník Nessesitas2002
Vloženo 4.4.2024
Aktualizováno 4.4.2024

KTM Duke 390 ABS 2020 pohľad z mojích oči, moja recenzia

První dojmy - Prví dojem bol výborny, skvely posed akurát pre mňa a pre moju výšku, nizka hmotnosť ľahká hračka skvela ergonomia velmi pekny a zaujimavy dizajn pohodlne sedadlo moderne vybavenie motocykla

Motorku bych doporučil pro - Pre začinajucich motorkarov A2 >35kW a pre ženy ale aj pre skúsenych jazdcov s tou motorkou sa naozaj da velmi dobre zabavit na zatačkach a serpentínach.

Doplňky na motorce - KTM powerparts plexisklo (štít proti vetru), padaci rám KTM.

Motorku som kupoval z dôvodu predaja mojej byvalej motorky ktora bola Kawasaki Ninja ZX10R 2006 s ladeným výfukom Leo Vince. Superšport som zistil že nieje nič pre mňa vždy som bol zvyknuty na naháč tak preto som sa k naked vrátil a povedal som si že vykonovo mi stači nejaka 300vka-400vka-500vka... A hladal som niečo fakt čo doslova bije do oči a rozhodol som sa pre Duke 390 za mňa je to naozaj velmi super stroj hlavne pre začiatočnikov výkon 32kW/44koní.Bol som až velmi prijemne prekvapeny motor ma fakt krasny zaber aj od spodu leti fakt dopredu riadne ma velky potencial a vykon v svojej triede. Brzdy su vyborne a dobre davkovatelne ABS funguje tak ako má už to maju dobre premakane v KTM, podvozok je za mňa trošku mäkší ako som zvyknutý zo ZX10R ale nieje to chyba motorky proste je to nastavene trošku mäkšie ale nevadi mi to da sa s tym žit motorka drži jazdnu stopu nema to vplyv na jazdne vlastnosti. Uložneho priestoru je na Duke 390 2020 fakt velmi málo preto som musel kupit KTM powerparts tašku, spotreba je vyborna priemer 3.1l/100km. Ovladatelnost skvela je to jednoduche a lahke hrava motorka ktora sa da krasne klopit vdaka svojej nizkej hmotnosti, servis je za mňa cenovo úplne v pohode nič čo by človek nevedel zvladnuť a poruchy som nemal žiadne momentalne nevravim že sa niečo nemôže ukazať ale robim pravidelne servis tak dúfam že to bude šlapat. S motorkou sa da dobre cestovat aj vo dvoch ale nie na dlhe trasy to určite nie ale solo dlha trasa je okey no problem človeka nebolia ruky zadok ani nohy ani chrbát. Najlepšie motorka sa cíti len na ceste nieje to na žiadny teren nejaku polnu cestu alebo nejaky lahky teren čisto len na cestu.