Yamaha XV 950/R/Bolt (2015)

Vlastník Marhol
Vloženo 21.3.2024
Aktualizováno 21.3.2024

Tenhle stroj je černý panter, klidně si vrní a když zařve jde z něj respekt.

QJ motor SRV 550: Hodně se mi líbil -nový stroj na trhu - proto nedostatek recenzí a málo dostupné doplňky.
Kawasaki Vulcan S (EN 650): Kdyby nebyl Bolt, možná bych do něj šel. Ale Bolt je prostě krásná motorka

První dojmy - Měl jsem Virago 535, takže hodně podobný posed, a třebaže je u Virága sedlo o cca 4cm výše, přesto se mi zdálo že na Boltu mám větší rozhled. Jízda byla něco jiného, na širší gumy jsem si musel chvíli zvykat, ale pak už to byla paráda.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, komu se líbí, pokud neřešíš jak na ní vypadáš. Jinak je samozřejmě dobré dosáhnout patou na zem a nemít kolena u helmy.

Doplňky na motorce - Doplňky zadní opěrka, kufr, padák a kouřový štít.

Proč Bolt? Srovnával jsem krásu, výkon, cenu a Bolt vyhrál.

Najeto ještě moc nemám, ale pěkně drží a to je březen. Je trochu tvrdší ale ovládá se pěkně. Brzdy jsou na běžnou jízdu dostačující, ještě jsem neměl možnost je někde cvičně odzkoušet a v provoze jsem je naštěstí prověřovat nemusel. Ale co je pravda, řídítka se při jízdě rozvibrují, pokud se jich nedržíte a zrcátka vibrují při větší rychlosti také. Tohle budu teprve řešit, ale nijak mne to při jízdě neomezuje. Časem zkusím závažíčka do řídítek, uvidím co nové gumy, případně výměna ložiska ve vidlici. Válečkové ložisko by prý mělo pomoci, ale jak píšu, při jízdě se vibrace do řídítek neprojevují.
Spotřebu mám někdo kolem 4,5-5l
Do města a okolí je ideální. Na dálnici to dost fouká, proto jsem dal štít a budu muset přidat deflektor, ještě uvidím, ale jel jsem z Plzně do Frýdku - Místku 500km ve +5 st/C a užil jsem si to. Motorka mne podržela a já věděl, že jsem vybral dobře.

zain1
zain1 napsal 21.03.24 v 20:09 10b.

Pěkná motorka

callowsick
callowsick napsal 21.03.24 v 16:48 10b.

Bolt je pěknej