Suzuki VS 1400 Intruder (2000)

Vlastník Ericsson
Vloženo 20.3.2024
Aktualizováno 20.3.2024

Moja prvá motorka v živote. Chopper, bejby :D

První dojmy - Od mala sa mi páčili chopper motorky. Po 43.rokoch som si splnil sen o svojej prvej motorke :) Keďže som si ju kúpil v zime 2024 tak som na nej ešte nejazdil.

Motorku bych doporučil pro - Kdesi som počul, že "chopper je chopper" a nedá sa to porovnávať s inými motorkami. A porovnávať štýlovo iné motorky alebo kubatúry medzi sebou, alebo značky motoriek medzi sebou je úplný nezmysel! Je to ako keby ste porovnávali Škodu, Mazdu, Porsche, Ferrari,... skrátka porovnávanie je pre ľudí, ktorí si chcú niečo dokázať. Myslím, že mi dá za pravdu každý majiteľ choppera, že chopper je skrátka chopper a treba ho milovať taký, aký je :D Skrátka motorky si kupujeme pre radosť. Nie je to auto. Porovnávať, že jedna je lepšia ako druhá alebo má lepšie zrýchlenie sú reči o ničom a zbytočnosť. Kúpte si motorku, aká sa vám páči - to je moja rada! A ak má niekto iný názor, tak nech nekecá a radšej si kúpi inú motorku (a tiež sa nesťažuje, že si ju kúpil) alebo "nemudruje" iným, ktorí vlastnia inú motorku ako on. Povolené sú iba "múdre rady" ak vlastníte identickú motorku! :D

Som úplný začiatočník, takže na recenziu zatiaľ nemám žiadne skúsenosti. Ale kúpil som ju vo vynikajúcom stave a po dôkladnej kontrole som našiel iba ľahko chytenú hrdzu na držiaku baterky pod motorkou, ten som úplne demontoval a povrchovo upravil. Uvidíme, ako bude náter držať.
Môžem potvrdiť akurát to, že keď som cez zimu štartoval v nevykurovanej garáži, tak mi pár krát mala problém naskočiť. Jeden krát v priebehu zimy pri štartovaní naskočil iba jeden valec, ale po pár sekundách sa pridal druhý a bolo to v poriadku.
Baterku som dobil a plánujem prvé zoznamovanie s motorkou.
Keď absolvujem prvé jazdy, tak snáď budem vedieť napísať viac.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 25.03.24 v 11:33 10b.

Jako první motorka odvážný počin. Tak jen samou radost.

Ericsson
Ericsson napsal 25.03.24 v 08:23

Díky páni :)

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 24.03.24 v 17:31 10b.

nemizí jinak než Dobrá volba .
Mám a žádná stížnost . Jezdíš, jezdíš a ještě jednou jezdíš .
Ať se daří chlapáku .

elvis78
elvis78 napsal 22.03.24 v 13:02 10b.

vypadá parádně + kardan. Krásná barva a chromy

pali3x
pali3x napsal 20.03.24 v 20:59 10b.

"...Kúpte si motorku, aká sa vám páči..."
Vyskúšame jednu a potom možno kúpime úplne inú, až nakoniec nájdeme tú pravú Ako sa hovorí "nikdy nehovor nikdy".