KTM Duke 390 (2015)

Vlastník MaťasDr
Vloženo 10.3.2024
Aktualizováno 10.3.2024

Perfektní motorka na okrsky a utáhlé zatáčky. Pro začátečníka jako odrazový můstek k velké mašině podobného typu ideální.

První dojmy - Jelikož jsem přecházel ze skůtra, tak to byla euforie z hlediska dynamiky a sportovního naladění motocyklu. Po pár jízdách jsem viděl jaký má Duke potenciál v technické jízdě a hlavně v utáhlejších zatáčkách. Tak jsem začal pilovat. :-)

Motorku bych doporučil pro - pro sportovně zaměřené začátečníky a pro někoho kdo chce využít plný potenciál motocyklu a nechce při tom jezdit 250 km/h

Doplňky na motorce - větrný štítek, ochrana rukou

Duke je perfektně ovladatelný motocykl a rychle si zvyknete na jeho nízkou hmotnost. Zrychlení a jízda do cca 120,-Km/h je parádní, ale zároveň můžete jet často plný plyn bez toho aby jste jezdili 200 a více. Solidní zábava v relativně rozumných rychlostech. Na delší cesty moc není, kvůli své malé hmotnosti a nedostatku ochrany před větrem. Posez je sportovní co se týká stupaček, ale máte rovná záda, což je parádní. Sedlo a hlavně tvrdé nastavení podvozku je zase do sportovna. Nacestoval jsem s ní relativně dost, ale takových 200 Km na den je max. aby člověk nebyl úplně rozlámaný. Dálnicím jsem se vyhýbal. Je to motocykl určený na kratší až středně dlouhé trasy na okrsky. Ideální na vyblbnutí a pro začátečníky. S těžkým srdcem jsem ho prodal a příští moto bude cestovně sportovní. U vzpřímeného posedu a širokých řidítek určitě zůstanu. Samozřejmě Duke nemá žádný úložný prostor- ale o tom ta motorka není..

MaťasDr
MaťasDr napsal 12.03.24 v 16:57

Já když jsem dal cca 200 Km a další den jsem měl jet zase, tak už mě trochu bolela prdel. Párkrát jsem jel víc, ale to jsem byl už rozlámanej. Radši bych to dal na něčem pohodlnějším. Ale 600 Km to je fakt extrém. Máš asi plechovou prdel.

Mercurio
Mercurio napsal 12.03.24 v 13:09 10b.

Nacestoval jsem na tom i 600km za den a druhý den zas hyjé. Málo vydržíš...

callowsick
callowsick napsal 10.03.24 v 20:04 10b.