Cagiva Canyon 500 (2005)

Vlastník venakucera
Vloženo 13.2.2024
Aktualizováno 13.2.2024

Dvě světla (každé s jinou funkcí), pod nimi průduchy, dva výfuky pod sedlem, krásný design, ... Zkrátka jasný odkaz na legendární "devětsetšestnáctku".

První dojmy - Je to pro mě srdcovka - na tomto modelu jsem jezdil v autoškole. Tedy začal jsem na "třiapůli", ale když jsem se dozvěděl, že mají kupovat tuto krásku, tak jsem jízdy na půl roku přerušil :-)

Motorku bych doporučil pro - Asi pro každého... Já ji kupoval zejména jako první motorku pro svou (tenkrát ještě) přítelkyni, která do té doby s motorkami neměla prakticky žádnou zkušenost. A rozuměli si náramně. Ideální je ale pro toho, kdo chce cestovat na italské krásce s parádním zvukem za pamětihodnostmi naší země.

Za sebe musím říct, že je to ideální motorka na pohodové výlety zejména v jednom. Ale pokud se člověk nepotřebuje nikam drát, krásně se sveze i ve dvou.
Ovšem i přesto, že nemá přehršle výkonu, neměl jsem s ní problém cestovat svižnějí a předjíždět auta. Jen je potřeba využívat její potenciál zcela.

Nemám, co bych ji vytkl. ...snad jen problém s volnoběžkou, se kterým se potýkal asi každý majitel.

Zvládne i polňačky, ale na řádění jako v Jurském Parku to není