Yamaha FZ6 Fazer (2006)

Vlastník Optimus96
Vloženo 18.1.2024
Aktualizováno 3.4.2024

Ideálny stroj ktorý je veľmi kvalitne vyrobený.

Honda CB 600F Hornet: Páčil sa mi iba model s gulatým svetlom a ten nemal priame vstrekovanie

První dojmy - Bol som pozrieť viac motoriek. Keď som ju zbadal som vedel že ju vezmem. Sadol som na ňu a aj s mojou výškou som mal docela dobrý posed.

Motorku bych doporučil pro - Motorku odporúčam každému kto začína a má to trochu v hlave upratané. Dosť odpustí a má relatívne dobrú zostatkovú hodnotu aj po určitej dobe používania. Užije si ju jak začiatočník tak pokročilý jazdec.

Doplňky na motorce - Padáky z ali, výklopné páčky z ali. Taška na sedlo spolujazdca z ali. Za tie prachy to svoj účel splní.

Fazer je moja prvá veľká motorka. Na svoj vek je veľmi nadčasová aj po stránke dizajnu. Hľadal som motorku ktorá by na začiatky môjho jazdenia veľa nestála. Cieľ bolo naučiť sa a potom si kúpiť niečo lepšie, drahšie. Ľudia čo tvrdia že je 600vka veľa na začiatok by naozaj nemali takú motorku na začiatok kupovať. Je to ako sa hovorí o hlave. Radový štvorvalec ktorý je pôvodne z R6 len trochu inak upravený je krásne kultivovaný a dá sa na ňom jazdiť aj bez nutnosti točenia do obmedzovača. Prvá polovica spektra otáčok je presne tá krásna hranica pre začínajúceho jazdca. Nevyľaká ale ani nemá pocit že ide na mopede. Vo vyšších otáčkach už sa prejavuje športovejší charakter takže motorka dokonale poskytne zábavu a výkon aj skúsenejšiemu jazdcovi ktorý jej vie dať poriadne za uši. Jazdím ju 3tiu sezonu a zatial som nemal pocit nedostatku výkonu. Pre mňa ako pre skoro 2metrového človeka je to ale už na hrane ak chcem cestovať alebo stráviť v sedle motorky viac času. Preto budem do blízkej budúcnosti pokukovať po niečom viac pohodlnom s nejakými tými modernými vychytávkami. Môj fazer je dokonca verzia bez ABS, to ma naučilo motorku viac cítiť, lepšie sa pripraviť na brzdenie a viac predvídať pretože unáhlené chmatnutie po brzdách by automaticky znamenal držkopád. Obuté mám Pirelli Angel ST. Na danú cenu veľmi dobré pneumatiky ktoré ma nikde nesklamali a podržali aj pekne na hrane. Čo sa údržby týka, okrem bežného servisu olejov, filtrov a servisu tlmičov či výmeny sviečok motorka nepýtala žiadnu inú investíciu. Bola robená ešte v dobe keď sa robili kvalitné dlhotrvajúce motorky aj autá. So správnou údržbou toto stvorenie ešte vydrží a nabehá veľmi veľa kilometrov. .

JenyYamaha
JenyYamaha napsal 21.01.24 v 17:03 10b.

Zdravím, mám také Fazera a je to super moto. Ať to jezdí

HQMario
HQMario napsal 21.01.24 v 10:35 8b.

O Fazeru jsem před lety taky važoval, zaujaly mě hlavně ty úžasné výfuky pod sedlem. Ale nakonec jsem se na první pohled zamiloval do GSRky Suziny a letos s ní hodlám odjezdit společnou osmnáctou sezónu...a ani dnes bych ji za žádnou jinou nevyměnil. Tak ti přeji aby sis s tou svojí kráskou užil hodně šťastných kilometrů