Yamaha XV 1100 Virago (1998)

Vlastník Wochozka
Vloženo 2.1.2024
Aktualizováno 2.1.2024

Krásný chopper, který na první pohled působí klidně.

První dojmy - První cesta byla trošku drsnější - řízení je trochu jiné než na Hornetu. Po chvilce jsem si ale zvykl a po první 500 jsme si na sebe zvykli oba. Po další 500 jsme se tak nějak sžili a doufám, že po další 1000km už spolu srosteme.

Virago jsem si vybral protože se mi líbí a protože se na něj pohodlně vejdu i se svou, téměř dvoumetrovou výškou. Na hodnocení jízdních vlastností v nějakém detailu je ještě brzo, ale věřím, že se k tomu po další intenzívní sezóně dostanu.
Co se týká plynu, tak ten bude asi potřeba poštelovat, protože mi přijde, že se někdy nevrací úplně, jinak má malou prodlevu, reaguje pěkně a při výkonu, jaký moje Virago má, není problém zabrat ve 130 stejně jako v 60.
Převodovka je něco, co je na Viragu s tímto výkonem kouzelné... rozjezd na 1, za chvilku na 6 a pokud člověk nezastaví, tak na 6 projíždí vesnice i dlouhé rovné úseky.
Negativně mě překvapila snad jen spotřeba. Nečekal jsem, že bude žrát skoro dvakrát tolik, co můj diesel, ale asi se to čekat dalo, se dvěma karburátory, jen jsem nad tím nepřemýšlel.

PSanec
PSanec napsal 03.01.24 v 19:42 10b.

Pěkný čopr od Yamahy. Vínová metalíza ji moc sluší.Jen super km.

Zub47
Zub47 napsal 03.01.24 v 03:57 10b.

Pěkný bik, akorát nechápu proč řešíš spotřebu když si koupím motorku pro radost tak nebudu řešit spotřebu jestli mi žere 3 nebo 20 litrů na 100.