BMW R 1200 RT (2005)

Vlastník Massakra
Vloženo 15.12.2023
Aktualizováno 27.4.2024

Vloženo: 02.03.2024, Uskutečněno: 02.03.2024, Stav tachometru: 19691 km, Zhlédnuto: 122x

Jaro jsem nám neúprosně přibližuje tak jsem se zase pustil do montáže doplnků na BMW. Tentokrát přišel nařadu padací rám přední a ochrana válců.
Padací rám od Wunderlichu jsem okamžitě zavrhnul ( cenové nesmysly ). Díval jsem se i u Číňana , ale nakonec jsem vzal padáky od Polských HEED. Příznivá cena , robustní konstrukce a dobrá recenze. Balík dorazil opravdu rychle po objednání přišel do 2 dnů. Musím ty Poláky pochválit jak to precizně a krásně zabalily aby se cestou neponičily ( víme jak to chodí s balíky ).

Tak jsem se tedy po obědě pustil do montáže , sundal jsem část kapotáže aby to odsýpalo , ale zaseknul jsem se u hlavní osy ( horní 30 cm šroub ) , originál šroub co tam byl ( 19 let nikdo na něj nešáhl ) tak byl brutálně zapečený a já ho nemohl za boha vyndat. Nejdřív nešla povolit matice a pak samotná osa nešla ven. Použil jsem WD a nakonec jsem to zvládnul a výsledek je na foto. Práce mne zabrala 4 hodiny 20 minu od demontáže kapoty po zpětné nastrojení kapotáže. Jsem rád že už to mám za sebou a namontováno , příště už bych to opravdu nedělal.

Jo a ještě doplním že se k tomu hornímu šroubu dostává pěkně blbě. A moto musí stát kolama na zemi aby se telelever zvednul a mohl se vyndat šroub ( jen v začátku ). Když je člověk sám tak se to dělá ještě hůř , než když je po ruce nějaký ten kamarádský pomocník.

Stradivarius (0) napsal 24.04.2024 v 15:54

Ahoj chcel by som si kúpiť tiež padaci rám od HEED.Tá 30 cm oska drží motor na ráme alebo ešte akú funkciu plní?Nie je nutné pri jej vytiahnutí vypodlozit motor?

Massakra (20) napsal 03.03.2024 v 21:36

Díky Juriášu , ano pasovalo mají to dobře navržené a přemýšlely u toho. Mají tam oválné díry.

Juriáš (5) napsal 03.03.2024 v 15:54

Hlavně že všechno pasovalo

• VÝMĚNA GUFER A PRACHOVEK V PŘEDNÍCH TLUMIČÍCH

Dnes místo ježdění na moto jsem se pustil do výměny gufer a prachovek na předních tlumičích. Pravá noha kluzáku začala prolínat ( jemně ) , není divu když na tom nikdo roky nejezdil snad to

Typ: Údržba
    Vloženo: 27.04.2024
    Uskutečněno: 27.04.2024
  • TOPCASE BMW

Další přírůstek na BMW , konečně jsem si pořídil zadní kufr. Ale byla to delší cesta. Nový originál kufr stojí ( nejlevnější co jsem našel ) 13.000 Kč a je dostupný pouze v jedné či dvouuch

Vloženo: 29.03.2024
    Uskutečněno: 29.03.2024
    Tachometr: 19695km
  • VÝROBA ZÁMKU NAVIGACE

Delší dobu jsem přemýšlel že bych si pořídil nějaký ten zámek na navigaci , je to dobrá věc třeba při tankování nebo oběda v restaurantu , popřípadě nějaké menší procházky mimo moto. Kdy se

Vloženo: 14.03.2024
    Uskutečněno: 14.03.2024