Suzuki DL 1050 V-Strom DE (2023)

Vlastník Honzajan
Vloženo 17.11.2023
Aktualizováno 28.11.2023

Tak jsem si splnil sen o nové motorce a koupil si Stromka.

Motorka koupena od Westmoto

Suzuki DL 1050 V-Strom XT: Jeté byli moc drahé a malý výběr. A když novou, tak už DE-čko. :)

První dojmy - Motorka mi hned padla do ruky. Vše je tam kde má být ( možná až na trošku vyšší pozici stupaček ). Infotainment se dobře ovládá a display je přehledný a dobře čitelný.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil všem, kteří chtějí větší cestovní enduro převážně na silnici. A nechtějí dát 600 000 za BMW Gs nebo Ducati Multistrada.

Doplňky na motorce - Alu topcase od Shadu, držáky bočních kufrů od Shadu, horní padací rám od Heed, větší cestovní plexi od Puigu ( s originálem mi foukalo na helmu ) a nějaké ty věci z AliExpresu ( rozšíření stojánku, kryt chladiče, kryt světla )

Na Stromka jsem koukal už delší dobu a teď na podzim ho poměrně dost zlevnili, tak jsem prostě neodolal ( Globalmoto 331 900, Westmoto 310 000 ). Mám pro Suzuki tak trošku slabost a ten nový vzhled na počest Biga se mi hrozně líbí. Navíc má asi nejlepší poměr ceny a toho co za ni dostanu, na trhu velkých cestovních endur. Najeto mám zatím asi jen 260 km, ale zatím spokojenost. Motor hezky tahá od spodu a vůbec mu nevadí otáčky kolem 3000 ot/min. Quickshifter ( rychlořazení ) funguje skvěle, bez zaváhání. Brzdy super, dobře se dávkují a mají i dostatečnou razanci, když je třeba. Podvozek mě příjde trošku tvrdší, ale krásně filtruje nerovnosti a alespoň se nepotápí předek při brždění. Spotřeba zatím 5.5 L/100km dle ukazatele ( tankováním jsem zatím neměřil ). S motorkou plánuji cestovat, takže jsem samozřejmě hned začal pořizovat doplňky na cestování atd. Takže jsem pořídil alu topcase od Shadu, držáky bočních kufrů od Shadu, horní padací rám od Heed, větší cestovní plexi od Puigu ( s originálem mi foukalo na helmu ) a nějaké ty věci z AliExpresu ( rozšíření stojánku, kryt chladiče, kryt světla ). A nějaké ty věci ještě doobjednám až na jaře, až budou peníze. :) Už se nemůžu dočkat jara až vyrazím, zajedu motor a budu to moct pořádně otevřít. :)

Ruprecht_1
Ruprecht_1 napsal 23.01.24 v 15:24 10b.

standox
standox napsal 10.12.23 v 19:38 9b.

Hezká kombinace barev ať slouží mám dvacítku najeto cca 22tis km a zatím žádný problém. Ať slouží a kolečkama dolů?

Vaclavikmiva
Vaclavikmiva napsal 10.12.23 v 16:01

Super mašina, mám 1050 XT a jsem spokojený. Poměr cena vs výkon je podle mě u Suzuki perfektní.

Vaclavikmiva
Vaclavikmiva napsal 10.12.23 v 16:01 9b.

kundatrak
kundatrak napsal 03.12.23 v 10:13 10b.

Gratuluji.
Já se před nějakými 2 roky rozhodoval podobně. Koupit levnější jetý V-strom 1000 nebo koupit nový 1050XT se slevou? Nakonec nový motocykl vyhrál, když si člověk porovná výši cenového rozdílu s tím, co za něj dostane, např design 1000 světla je diskutabilní, nová řetězová sada, nové pneu, nové náplně, baterie, technické doplňky na XT ve standardu...
Tehdy to byl asi nejlepší kup cena / kvalita.