Suzuki M 800 Intruder (2010)

Vlastník Warmachine
Vloženo 24.9.2023
Aktualizováno 3.10.2023

Můj první větší cruiser, který mi padl hned do oka.

Motorka koupena od soukromý prodejce

Honda CMX500 Rebel: důvod neuveden
Kawasaki Vulcan S (EN 650): důvod neuveden
Benelli 502c: důvod neuveden

První dojmy - Hledal jsem pohodlného cruisera s žebrovaným V v rámu, proto jsem nešel do novějšího Vulcana apod. Intruder se mi líbí celkově a M verze o to víc, že je taková sportovnější oproti C. Pohodlný posez, natažené nohy, pěkný zvuk i ze sériových výfuků.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kteří nehledají sportovní jízdu, ale chtějí během cesty i něco vidět. Pro pohodáře, kteří si chtějí užít jízdu "kochací" rychlostí.

Doplňky na motorce - Koupeno s opěrkou spolujezdce. Do budoucna, na delší cesty, přemýšlím o kufrech a možná batwing štít.

Už dřív se mi dobře jezdilo na cruiserech, rychlejší sportovní jízdu jsem nikdy nevyhledával. Do Fazera jsem se nechal trochu dotlačit, protože mi každý říkal "jsi mladý, na choppera máš ještě čas". Fazer je motorka pěkná, spolehlivá a nákupu určitě nelituju, ale ten styl jízdy mi nesedí.

Moje třídní učitelka na základní škole mi vždycky říkala, že jsem takový flegmatik, pohodář, že mě vidí v pohodlném koženém křesle se sklenicí dobré whisky a s doutníkem .. přesně tak si přijdu, když sedím v sedle Intrudera.

Definitivní tečkou za sportovními stroji udělala moje účast na testovacím dni v H-D Ostrava 1.7.2023. Projel jsem se na novém Sportsteru S a zkusil jsem i Fat Boba.
Půl hodiny v sedle téhle bestie a věděl jsem, že něco takového nutně potřebuju :D
Od té doby jsem každou volnou chvíli trávil hledáním té správné motorky, procházením inzerátů a čtením recenzí.

Na samotné H-D můžu ještě nějaký čas zapomenout .. ale věřím, že si každou jízdu užiju podobně i na Intruderu.

23.9.2023
Dovezl jsem si téměř nového (najeto 6000km) Intrudera M800.

25.9.2023
Moto přepsaná, nová SPZ nacvaknutá a ujeto pár set metrů po dědině na zkoušku.

26.9.2023
Prvních 100km. Před koupí jsem se bál nižšího výkonu, ale mile mě překvapilo, jak je motorka svižná. Není vůbec problém jet po městě 50 a pak po okresce 120 .. a pořád by ještě jela. Pro mě zatím nejlepší motorka, kterou jsem vlastnil.

3.10.2023
K dnešnímu dni mám najeto 300km a poprvé jsem tankoval.
Na plnou nádrž najeto cca 300 km a tankováno necelých 13 litrů.
Spotřeba tedy +- 4L.
Letos už to na nějaký delší výjezd nevidím, ale jak tak jezdím, čím dál víc jsem z Vetřelce nadšený. Přesně tohle jsem hledal.

časem doplním víc ..

cmelda222
cmelda222 napsal 05.10.23 v 08:13 9b.

Caooo, užívej a jezdi. Dobrá volba na úvod. Všechna omezení a bolesti jsou jen o hlavě každého motoplantažníka. Na elektru to už taková prdel nebude.

Vladounreal
Vladounreal napsal 01.10.23 v 07:16 10b.

dobrá volba tak jen samou radost s ní

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 26.09.23 v 21:34 10b.

Spica, nech sluzi!

Diaboluss
Diaboluss napsal 26.09.23 v 21:11 6b.

Ahoj, tuhle motorku jsem měl jako první motorku vůbec a byla pro mně srdcovka. Parádní design, zvuk, styl... nicméně po roce jsem zjistil, že mým potřebám (svobody za řidítky) nevyhovuje. Je nepohodlná (zkus na ní ujet za den 400 km a další den dalších 400 km a bude se ti zajídat její předkopnutá poloha a malé zdvihy... manipulace a ovladatelnost je samozřejmě taky podprůměrná, nemluvě o brzdách... Prostě pro lidi, co objevují dálavy a neví, co bude za rohem, to není vhodný stroj... měnil jsem za 800 GS a ta mi vydržela 10 let.
Buď jak buď, nehejtuju tenhle stroj, je parádní. Je parádní pro ty, co se jedou na odpoledne projet "kolem komína" bez bagáže a večer si lehnou do pohodlné postele, aby si narovnali záda ))

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 24.09.23 v 20:00 10b.

pěknej kousek .
Ať slouží a užívej tu POHODU. Stojí to rozhodně za to .