renocar_unor

Suzuki M 800 Intruder (2005)

Vlastník Picasso
Vloženo 11.10.2006
Aktualizováno 8.4.2008

Koupená nová v dubnu 06. Další přírůstek do rodiny, chtěl jsem vyzkoušet zda už mám roky na tento druh motocyklů... zatím žádný doplňky kromě pomocného rámu vzadu a kožených tašek. Vypadá větší než osmikilo, zvuk i origoš ucházející (nebudí sousedy a ani

Další info: No, nemám na to ještě asi roky... Pohodová jízda, úplně něco jiného než na sportovních, dává jízdě na mašině úplně jiný rozměr, je to opravdu "jen" jízda. Žádný adrenalin, úplně jiná kategorie prožitků na motocyklu. Mám na ni sice pouze necelé tři tisíce, ale ani jedna krizová situace, žádný náznak crashu, prostě pohoda, ale jen pohoda. Hrozně se brzy obrousí špunty na stupačkách, ale dává důvěru, včas upozorní na náklon, origo gumy drží nadoraz, nepodkluzuje, neutíká. Při delší jízdě ale nepříliš pohodlná. Naoko pohodlné, široké sedlo se během hodiny vtiskne do zadnice. Opravdu desingově i akusticky povedená. Naproti očekávání dokáže i pěkně upalovat, ale asi na ni moc nenajezdím. Více po dalších pár tisícovkák km, třeba změním názor...Informace na konci sezony 06, najeto celkem 4 tisíce:Motor na cruiser celkem pružný, bere hluboko odspodu, střed je výborný, vršek se ale už projevuje ve vibracích celého stroje, které jsou jinak přijatelné až příjemné. V otáčkách už to prostě není ono. Odpružení dost tvrdé na jízdu po okreskách, krátké zdvihy, po hezkých cestách opravdu pohodlné. Zatáčky pochopitelně nic moc, při trošku větším náklonu se první chytí stupačky, to ještě jde, mají rezervu ve sklopení. Dělá to ale hrozný zvuky. Pak se chytá už držák stupen a to už je dost tvrdý, zvláště hrozné je, když se v zatáčce motorka zhoupne, propruží, škrčící stupny uhnou a rána do podvozku, poposkočení zadního kola ven ze zatáčky... au. Gumy udrží náklon, který dovolí konstrukce stroje, jen při nerovnostech v zatáčkách mají tendenci mírně odskočit (ale to múže být zadním tlumičem). Brzdy jsou opravdu nejslabší částí, předek je nějaký gumový, nemá razanci a zadek tam myslím ani není Zvyky ze sportovních mašin musí rychle pryč, zastavení je podstatně delší, zatáčky se musí úplně jinak. Na předek se postavit nedá, na zadek moc přes spojku, ale dopad je hrozný, motor není schopný ji pomaličku položit zpět na přední, nedoporučuju, je to spíš skok než jízda po zadním. Posez není příliš přirozený, ale vzbuzuje pocit absolutní pohodičky, nutno si zvyknout, pořád hledám nohama stupačky někde vzadu... trošku jsem přece jen názor změnil, letos v parném červenci to byla jediná z mých mašin, která se dala jezdit. Navlíkat koženou kombinézu, goratex, motardový či supermoto dres a chrániče v těch vedrech bylo hrozně nepohodlné. A jezdit v civilu na těchto mašinkách je přece jen nehezké, ale hlavně nebezpečné. To na tomhle osmikilku můžeš jet do půl pasu nahý, jen wermachthelmu na bedně a vypadá to cool a riziko pádu na téhle pohodovce je přece jen podstatně menší. A v těch vedrech se opravdu osvědčila, už chápu proč amíci na jezdí převážně choopery, asi tam maj mimo jiné i cekem teplo... Přestože to asi není v této kategorii zase tak důležité, velmi mne překvapila spotřeba, pohybuje se mezi 4 a 5 litry, není problém dojet na nádrž i přes 350km, toto uměla pouze jediná má předchozí- V-Strom šestka. Měním názor, není to sice opravdu adrenalinové žíhadlo, ale obohatí o jiné zážitky. Jen jako cestovní (tedy dlouhé tratě v tisících km) se skutečně taky nedá použít, posez, nohy, obě sedla, batožina - to moc na dlouhé cestování není. Ale k tomu přece cruiser není. Není fotogenická, ale v reálu se hodně líbí.

Pro pohodovou jízdu jak ve dvou či sám ideální, adrenalin tady moc nehledej.

Prodáno.

OndrovoMotoStory
OndrovoMotoStory napsal 16.06.20 v 18:24 7b.

Krásný stroj

Jerry800
Jerry800 napsal 22.01.10 v 22:37

Ahoj. Dávám jasnejch 10 za motorku, ale taky za naprosto vyčerpávající popis motorky a zkušeností! Já jí mám 3roky a jsem sní spokojen. Přeju hodně super km v sezóně 2010

BaluJarda
BaluJarda napsal 03.01.09 v 23:27