Aprilia Tuareg 660 (2022)

Vlastník tfoltynek
Vloženo 7.9.2023
Aktualizováno 7.9.2023

CBF bylo moc silniční, XT bylo na delší cesty moc nepohodlné. Chtěl jsem zkusit lehčí adventure s dvouválcem. Výkon nebyl prioritou. Zkoušel jsem motorky kolem 700 a Tuareg se mi od začátku moc líbíl.

Motorka koupena od FIRMA:CITY MOTO (Plzeň 3-Jižní Předměstí - Super komunikace, ochota, přístup

Honda XL750 Transalp: mít bezduše a tempomat, hodně bych váhal
Suzuki V-Strom 800DE: odradily mě vibrace motoru, špatná ochrana proti větru a vyšší hmotnost
BMW F 800 GS: vysoká cena na bazarech
Triumph Tiger 800 XC: nedomyšlená konstrukce, náchylná na drahé opravy

První dojmy - Umí jak na dálnici tak v terénu. Elektronické serepetičky zpřijemňují používání. Není to lehká motorka, ale jsou i mnohem těžší. Podvozek se tváří schopně a mému klidnému tempu skvěle vyhovuje. Při delším toulání krajinou je příjemná spotřeba do 4l. Nádrž na 18l běžně vystačí dost přes 300km než se vůbec rozsvítí rezerva.

Motorku bych doporučil pro - univerzál co chce dál než jen kolem komína

Doplňky na motorce - vyhřívané hefty oxford, horní padák motea, kryt motoru SW-motech, držáky kufrů a plotna kappa, chrániče páček Acerbis, mesch potah sedla z aliku

Motor má pěkně gumový charakter a nemá snahu trestat nerozvážné otočení plynem. Elektronika je skvěle nastavitelná a na displeji vše dobře čitelné. Převodovka si během prvních 2tisíc sedla a kvalty tam teď padají fakt pěkně. Neutrál je trochu oříšek, musí se dávat ještě v pohybu, ale z 1 už ho trefím skoro vždy. Při vypnutém motoru tam jde cvaknout hned. Je to tak prý schválně ať nepadá nechtěně při jízdě. Navěšel jsem na motorku padací rámy, držáky kufrů a pořádný kryt pod motor. Rázem se z původně lehké motorky stala tuctová s váhou kolem 225kg. Přitáhl jsem předpětí plně nastavitelného podvozku na mých 95kg.

Mann
Mann napsal 11.09.23 v 07:33 10b.

Motorka, která v reálu vypadá lépe než na prospektech Těmi 225 kg bych se vůbec nezabýval Jednak je to váha, se kterou se +/- setkáš u většiny motorek tohoto segmentu a hlavně ...důležitý je tvůj pocit z jízdy a manipulace. Tabulkové hodnoty nech hnidopichům Ať se práší od koleček

Guga
Guga napsal 07.09.23 v 16:03 10b.

Krásná práce