Honda VT 600 Shadow (2000)

Vlastník gerhard59
Vloženo 28.8.2023
Aktualizováno 14.11.2023

Zatím se seznamujeme, mám jí týden.

První dojmy - Okamžitě mi padla do ruky, před asi deseti lety jsem měl Kawasaki Vulcan 800 a to byla koncepčně motorka prakticky stejná, Honda má vlastně vše tak, jak měl Vulcan. Jen Vulcan byl vpředu trochu vyšší, byl těžší a měl větší výkon. Vzhledem k mému věku (63) jsem s výkonem úplně spokojen. Nepotřebuju trhat asfalt, chci si ještě užít tu pohodu.

Motorku bych doporučil pro - Určitě je tahle motorka vhodná pro klidnou kochavou jízdu po okreskách. Takže i pro holky díky nízkému posazu. I když dle mého subjektivního dojmu je tahle motorka pro vyslovené křehotinky těžká.

Doplňky na motorce - Padáky (akorát na levé straně není moc místa na botu při řazení, ale ještě to jde), boční kožené brašny, zadní opěrka Givi, přední kožená rolka.
Na motorce jsou originál výfuky, ale dostal jsem k ní laděné "roury", prý s homologací, ale původní majitel je po namontování zase nechal sundal, že byly moc hlučné. Vyzkouším a uvidím.

Máme spolu zatím najeto jen asi 200km , ale přijde mi to tak, jako bychom se znali odedávna.
Díky mým zkušenostem s Vulcanem mám pocit skoro jako bych se vrátil na něj.
Hledal jsem motorku na klidné ježdění, nehledal jsem už výkon, chtěl jsem jen stroj v dobrém stavu.
Věděl jsem do čeho jdu, nízký posaz, pohodlné ježdění, veděl jsem už, že od brzd nemůžu čekat zázraky, na choppera to stačí.
Výkon motoru je pro jednoho dostačující, podvozek odpovídá, možná časem uberu na naše silnice malinko na tlaku v pneu.
Věděl jsem taky, že tenhle typ motorky nemá vlastně žádné úložné prostory, ale co potřebuji se vejde do bočních brašen a přední rolky.
Taky jsem věděl, že tahle motorka je spolehlivá a na údržbu nenáročná.
Minulý majitel už to bohužel nezvládal a v 81 letech mu vypadával kyčel a ke slovu se hlásil i Parkinson...Motorka přes rok stála v garáži, takže mě po přivezení čekala výměna baterky i když byla před tím více než rokem nová, základní prohlídka, velké čištění (spousta much nalepená ještě před odstavením), promazání řetězu, který už v garáži začal reznout. Svíčky vypadají dobře, olej je taky ještě vizuálně v kondici, takže doklepeme léto a svíčky a olej přijdou na jaře. Ještě se musím podívat na vzduchový filtr, ale holka šlape jako za mlada. Ani neprotestovala a bez problému vyjela přes rok starý benzín a teď dostala nový 100oktanový. Ještě jí dám párkrát aditivum do benzínu, ať se trochu pročistí...
Asi jí dám ještě přední plexi a držák na mobil a flašku a víc už potřebovat nebude.
Těším se na ty společné kilometry, které si spolu ještě užijeme...

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 03.09.23 v 13:30 10b.

Pro kliďasy dobrá volba.

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 29.08.23 v 22:49 10b.

pěkná rudá ďáblice .
Přeji jen spoustu super zážitků a kilometrů .