Honda VT 600 Shadow (1991)

Vlastník Maros868
Vloženo 19.2.2017
Aktualizováno 10.3.2018

Kúpil som tuto motorku zo zámerom upraviť podla mojich predstáv , zatiaľ je motorka v rozobratom stave a čaká na dokončenie.

První dojmy - Prvý dojem super , síce som jazdil len cca 1km ale v pohode , nebolo moc kde skúšať keďže som motorku kupoval v zime a bolo -10c :D v podstate mi išlo len o to aby motorka štartovala a brzdila :D motorka je teraz rozobratá . motorka bola v dezolátnom stave !!!

Skúsenosti nemám zatiaľ žiadne keďže som na nej prešiel cca 1km aj to bola strašná zima , dúfam ale že po dokončení mojej prestavby budem môcť pridať svoje skúsenosti a postrehy .

10.3.2018

Zdravím vás kolegovia , tak po nejakom čase som tu zas a prinášam nejaké novinky ohľadom mojej shadowky . V prvom rade chcem povedať že som na nervy nakoľko ju stále nemám hotovú :/ môj veľký nepriateľ je čas ! Rodina na prvom mieste , no a potom ešte počasie , k tomu aby som ju dokončil mi chyba pekné počasie a dobrá nálada , čas sa ale kráti, sezóna klope na dvere a ja si musím pohnúť aby som mohol pojazdiť s vami :) no popri mojej stavbe alebo ako to mám nazvať som narazil na pár problémov o ktorých sa s vami podelím , v prvom rade bola táto motorka mojim snom a teda mu bolo jedno v akom stave bude lebo som si ju chcel aj tak porobiť podľa seba . A tak som sa pustil do nekonečného rozoberania počas ktorého som si povedal viackrát aký som pičifúz a kerú maťer som sa do toho vôbec púšťal , všetko čoho som sa dotkol bolo buď na výmenu alebo len veľmi ťažko sa dalo napraviť do pôvodného stavu , rám hrdzavý , kolesá takisto, náboje kolies zaoxidovane natoľko že mi neostávalo nič iné ako kolesá rozpliesť všetko opieskovat lakovat a skladať ... Motor bol síce funkcný ale povrchová oxidácia bola tak silna že som musel motor rozobrať prefackat, bočné kryty prelestit , blok opieskovat sódou , nastriekať a znova poskladať , kryty som leštil po večeroch vo vani , pekne som sa kúpal a popri tom brúsili časti motora , neodporúčam vo vani , nohy som mal zadrbane jak poľovnícky pes , o bielej vani ani nevravím :O skrátka na mojej vysnívanej motorke bolo všetko na prd. Všetko čo sa dalo opieskovat som opieskovat , čo sa dalo striekať som striekal , použitá bola polyuretanova farba , či už na ráme alebo kolesách , drží perfektne !!! Predný blatník, nádrž som vyrovnal vygytoval nastriekal na parádu , zadny blatník je vlastne použitý s privesneho vozíka R14 , ľavý a pravý blatník po dĺžke narezany a zvareny dokopy . Keď už som mal všetko podrobené tak si vravím konečne idem skladať , tešil som sa jak mali pes , vravím si : kurva si frajer ! Ale ono to vlastne malo byť kurva si kokot :/ kolesá ktoré som rozplietol vyčistil opieskoval nastriekal a ktoré som išiel skladať som dodrbal :D pri zaplietani som ich totálne poskrabal , všetky vybrané slová som vymenoval. Kolesá teda znova opieskovat poskladať a až potom som ich nastriekal už skompletované , potom to už bolo perfektné ! Pomaličky som skladal rám kolesá motor elektrika , toto všetko išlo už v pohode , podotýkam všetko som robil sám ! Tak teda všetko poskladané a ideme štartovať pomaličky , myslel som že bude problém , celý airbox som vyhodil elektrika trošku prerobená , no myslel som že bude štrajkovať , nalial som benzín a na 19483 krát náskočila :D karburátory boli tiež vyčistené ultrazvukom . No ako tak pomaličky zohrievam som zistil že mi drbalo benzín s nového palivového filtra , krása ... Nedá sa všetko čo som zažil popísať keďže si ani na veľa nespomeniem a ani to neviem dobre popísať ... Filter som vymenil a bol pokoj ... Motorku som odložil do garáže , po týždni som došiel , že idem na nej pracovať , no a keď som zbadal na nádrži pľuzgier veľký ako 2€ ma zamrazilo, prešiel som po ňom rukou a olalá začalo z nádrže tiecť ako zadarmo... Nejakým záhadným spôsobom sa na dvoch miestach spravila dierka ... Nuž podotýkam motorka bola v tak zlom stave , zaoxidovaná že som sa ani nečudoval , len som si zanadaval ... Jaj mimochodom som mal kúpené výfuky na odporučenie kamoša ... Zvuk ako zo zle nadabovaneho porna ... Výfuky som si nakoniec celé vyrobil sám , zvuk hlboký basový :) za jednu to koncovku som dal 55€ , čiže 110€ do koša ... Kolesá som chcel s bielym pásom ale keďže som nezohnal kúpil som bez , pásy som si dorobili , skúšal som 100 druhov farieb a ani jedna nie je super ... Objednal som si teda nové gumy metzeler s bielym pásom ktoré mi čoskoro dôjdu :) hodím sem pár foto ako to vypadá , nádrž je na fotkách ešte stará , novú nádrž čo som kúpil je o niečo širšia , zadné sedadlo je odnímateľné ... Momentálne teraz neviem čo napísať tak napíšem ak sa do niečoho púšťate tak sa nevzdajte aj napriek všetkým momentom ktoré vás môžu odradiť ... Ja sa už teším na prvú poriadnu sezónu a prajem vám veľa šťastných km ;)

pistik1234
pistik1234 napsal 30.12.23 v 18:21 10b.

Ja by som nemal nervy.Inač pekna praca.Aj ja mam taku už treti rok,a okrem oleja a filtre,nič som nemusel riešiť.

Guzin
Guzin napsal 16.04.21 v 10:28 10b.

Hezká práce, ještě ji vlastníš? Mám také takovou motorku, také trochu upravenou.Super úprava.

Mattes85
Mattes85 napsal 18.08.20 v 22:33 9b.

Jak mě tyhle motorky vůbec netáhnou, tak tahle vypadá nádherně. A ty kola žeru.

Marty68
Marty68 napsal 04.06.20 v 08:16 10b.

Moc pěkné a vtipný popis...Úprava je parádní ,akorát tu červenou na kolech bych vyměnil za chrom nebo černou s krémovými linkami , ale i tak paráda.Co se mi zvlášť líbí , že tam máš docela dlouhé blatníky , které evokují předválečný stroj . Plný počet bodů...

Maros868
Maros868 napsal 07.07.19 v 09:29