Aprilia Scarabeo 125 (2010)

Vlastník MyBullet
Vloženo 15.8.2023
Aktualizováno 15.8.2023

Měkká sedačka oproti novější SR GT 125. Mé první vozidlo. První nehoda hned po pár dnech od nákupu. První zranění na několik měsíců nemocenská po dvou týdnech.

První dojmy - Dělalo mi problém se vymotat z parkoviště Auto Jarov. Bál jsem se, že nabourám nějaké jejich auto. Přeci jen těžší ovládání oproti skútru Tarrot Muvi co jsem řídil do té doby.

Motorku bych doporučil pro - Vyšší, těžší postavy. Lidi, co čekají odezvu od skútru i při zatížení.

Doplňky na motorce - Kufr - z výrobny, stejný klíč, co skútr A vysoké plexi originál.

Zajímavý skútr, se zajímavým zpracováním. Tlačítko co přepíná mezi Eco módem s menším zrychlením a Sport módem který žere 4 litry, možná i více a zrychlení moc necítíte, pokud se nedíváte při plynu na přístrojovou desku, kde to již vidíte. A dost.
Oproti novějšímu SR GT 125 má mnohem, MNOHEM pohodlnější sedačku na delší jízdy. Co dělá problém je tankovat každých skoro 100km, nádrž to má snad na 4 litry jen a žere to snad 4 l/100 km. Kor s tak vysokým plexi, jako vidíte na obrázku.
Krásné bylo že na jeden klíček máte skútr, kastl i zadní kufr.
Jel jsem na tom jednou jako spolujezdec a kolega motorkář se mě ptal co je to za stroj, že nečekal, že skútr bude tak krásně reagovat a ještě jen 125. Mód Sport byl nastaven.
Dá se s ním krásně cestovat. Ale pokud jedete po D11, pro jistotu zastavte na každé pumpě. Nikdy nevíte kdy bude další pumpa…
Problém, byl ukraden přímo před mým barákem v noci. Nemá ani zablokováním řízení klíčkem. Nemá. Kdo by jej kradl? Snad každý. A pak jej dostanete od Policie ČR v havarijním stavu, po snad několika bouračkách, poškozených kovových částí, stojanu, divném zvuku motoru. Když budete mít štěstí jako já.
Problém? Sehnat po roce 2021 díly, které se vyráběly / držely ve skladech deset let. Už v roce 2022 na jaře jsem měl problém sehnat plasty. Zloděj mi ten hlavní kus naštěstí vzal pájkou…… chichotl. Hlavně že vyvrtal všechny zámky. Odmontoval kufr. Nic nesedí. A hlavní zámek je jedna velká poševní díra.

Milan1963
Milan1963 napsal 15.08.23 v 20:30 10b.

Skútr
Zloděj

elvis78
elvis78 napsal 15.08.23 v 08:33 10b.

Scarabeo je super stroj , rád na něj vzpomínám, zloděj je kretén, useknout ruce a kabelem 20 ran přes záda