Aprilia Scarabeo 125 (2013)

Vlastník Glory_Italia
Vloženo 4.5.2013
Aktualizováno 4.5.2013

Výborný stroj se skvělým motorem (15k) a vynikajícim podvozkem na 16" kolech.

Motorka koupena od FIRMA:DMOTO (Popůvky) - Velice slušný prodejce.Dobře poradil s výběrem motocyklu a vybavení.Mohu vřele doporučit.

První dojmy - Prvních 250km co jsem zatím najel proběhlo v záběhu do 80-90km/h bez prudkých akcelerací i když i na půl plynu a s váhou stroje 157kg se motor popral na výbornou. Brzdy jsou zprvu vlažné.Po ujetí 100km a sednutí destiček podávají vynikající výkon s postupným,ale dostatečným účinkem.Co se týče podvozku,tak i přes mou váhu 95kg si poradil i s většími nerovnostmi bez sebemenšího zaváhání a myslím že patří mezi to nejlepší co se dnes v daném segmentu nabízí.

Motorku bych doporučil pro - Stroj na dojíždění do práce po městě i na občasné vyjížďky mimo něj.

Doplňky na motorce - Originální 35l kufr Aprilia.

Výběru stroje jsem věnoval 2 měsíce čtení odborných článků a sledování nejrůznějších diskuzních fór a samozřejmě také osobnímu názoru a vkusu.Hledal jsem pohodlný,ale né moc velký skůtr.Chtěl jsem stroj na dojíždění do práce po městě i na občasné vyjížďky mimo něj.Jeden z dalších požadavků byla spolehlivost a koncern Piaggio snad bude dostatečnou zárukou.Samozřejmě další prim hrála cena.Po zhlédnutí ceníku a parametrů konkurenčních strojů jako je Piaggio Beverly,Honda PCX,Honda SH,Suzuki Burgman 125G,Yamaha Xenter nebo X-City jsem měl jasno.Pro můj účel vyhrála Aprilia Scarabeo 125 v akční ceně 69990kč + 35l kufrem (zdarma) a po prvním svezení rozhodně nelituji.Proč Scarabeo?Beverly stojí skoro 100tis. Kč, Honda PCX díky mé výšce 186cm a váze 95kg byla prostě malá,Burgman je už moc velký (parkuji v chodbě rodiného domu) a tak nejblíže byla Honda SH a Yamaha Xenter obě o něco dražší a s menším výkonem.Další kritérium byl samozřejmě vzhled a jelikož dávám přednost retro stylu před vzhledem moderna tak byla volba jasná.Skútr jsem pořídil v bílé barvě především,protože je dobře vidět i za horších povětrnostních podmínek a v noci.Pokračování příště xD.

elvis78
elvis78 napsal 01.02.15 v 09:49

je krásný i bílý.

pelito
pelito napsal 04.05.13 v 09:34 10b.