Ducati 999 S (2004)

Vloženo 30.7.2023
Aktualizováno 28.10.2023

Ducati 999s
Öhlins, Brembo, Termignoni, Marchesini, Magneti Marelli

První dojmy - Poslední litrový superbike od Ducati a zároveň kontroverzní a dnes již (ve verzi S) raritní model. Před 20 lety jsem ji viděl na motovýstavě v Holešovicích a pořád mě nepustila. Snad už se mnou zůstane, pokud ji teda nerozbiju. :)

První dojmy jsou bombastické, ale uznávám, že je to (po bouračce) ovlivněno 2 letou pauzou od motorek.
Věděl jsem, že kupuju prakticky racing nářadí, které už v základu má např. plně nastavitelnou ergonomii jezdce, podvozek öhlins, brzdiče brembo, ale ten projev motoru je fakt bomba.
Samozřejmě to nemá špičkový výkon jako S1000RR, ale ta ostrost a agresivní nekompromisnost je mnohem vyšší.
O RSV se říká, že se s ní musí zacházet jako se starou k*rvou a tady to platí dvojnásob.
Motorka se nejlépe cítí pod plnou akcelerací a brzdami. Představa, že by se s motorkou jezdilo plynule, bez vysedávání jako s nějakou pohodovou japonkou, je úplně mimo, ale to právě chceš. Hrubé zacházení a pak je to super přesná motorka.

S Ducati prozatím nemám velké zkušenosti a znám příběhy se starty, elektronikou atd., tak se určitě mám na co těšit.

V zimě bude jako dekorace a v létě najedu 1500km, když to dobře půjde.

SLEEPER
SLEEPER napsal 29.10.23 v 15:26

MichalR10> Díky. Pokud tomu věnuješ čas, pořád se na mobile.de dají najít zajímavé kusy. Jen pozor na poláky, převlékají "obyč." 999 za verze S.

Po starých cbr, zxr, gsxr jsem taky pokukoval, ale zrovna k těmto značkám nemám moc úplně emoční vztah. Zkoušel jsem najít r1 98 v bílo-červené kombinaci, což se moc nedařilo, ale nakonec jsem si řekl, že ducatka bude, pro mě, stejně nejzajímavější.

MichalR10
MichalR10 napsal 29.10.23 v 09:35 10b.

Krásný kousek. Též by se mi hodila do sbírky

SLEEPER
SLEEPER napsal 16.08.23 v 18:16

Kawalumpik> Ono se to motorkareni hodne zmenilo. Jednak provoz aut, ale treba min. SO jsem byl v Orl. horach jediny na sportu, resp. potkaval jsem jen cestovky s kuframa a nebo choppery/cruisery.
Skoro si poté vyjizdce rikam, ze maji mozna kucí pravdu a je to dnes vazne jen na kochani.

Callowsick> Posledni dve motorky (zx10r, s1000rr) jsem rozbil a do spitalu fakt uz nechci. Snazim se davat bacha, ale na kochani to vazne neni. Jednak bych ji uvaril a i ten radikalni posez neni na konstatni rychlost. Musi se holt tahat. :))

callowsick
callowsick napsal 06.08.23 v 11:28 10b.

mít jí doma, měl bych největší dilema, jestli ji vůbec z toho obýváku tahat ven, aby nedošla k úhoně, jak je pěkná

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 03.08.23 v 19:36 10b.

Nejsem posera, ale mít tohle v garáži, jezdím jen okruhy. V dnešním provozu je to i na pomalejších mašinách o krmelec. Máš odvahu, tak ti k ní přidám ještě body. Je vážně krásná.