Ducati 999 S (2007)

Vlastník Hansell
Vloženo 15.7.2012
Aktualizováno 27.5.2013

Vždycky jsem si tak nějak říkal, že až jednou vyrostu a bude ze mě velkej kluk, koupím si Ducati... a jelikož mi moje lepší polovička vtlouká do hlavy, že už asi víc neporostu, tak bylo vymalováno a já si pořídil svůj červenej a vlhkej sen...

První dojmy - Pořád to má nějakou permanentní mechanickou závadu, ale 9 z 10ti servisáků co se "vyznaj" svorně tvrdí, že to chrastění od spojky je úplně normální... Já přikyvuju hlavou, ale stejně mi to přijde nějak podezřelý. ... :-D :-D :-D

PRODÁNO

Jsou to opravdu nádherný "splašený trubky" co jsem si už kdysi dávno vysnil, je to taková designově jiná Ducati a ikdyž továrnu tenhle počin skoro položil a pro ortodoxní Ducatisty prý 999 vůbec neexistuje, tak pro mě je to ta nejkrásnější Ducati co kdy továrny v Bologni opustila. Kapoty od Pininfariny a její tvary jsou prostě dokonalé. Moc jsem si ji přál a když jsem viděl tenhle kousek na prodej, neváhal jsem. Verze S, výfuk termignoni, Ohlis, Brembo, přepáčko a spousta karbonu, který bude i nadále přibývat.

Je jasný, že dneska je spousta jiných, novějších, výkonnějších a technicky modernějších strojů, nadupaných elektronikou, ale Ducati 999 je jeden z nejkrásnějších a nejlepších klasických superbiků všech dob. Bylo o ní napsáno mnoho zlého i dobrého, jisté ale je, že charizma a osobitost jí prostě nikdo nevezme!

19.7.2012 Tak první malé oťuknutí a lehké sklouznutí na evidenčku, i přes odpor mojí ženy, jelikož jsem po operaci ruky. Takže ještě za pomoci bandáže zápěstí a dlahy opatrně. Nejvíc práce mi dalo dostat na ruku s dlahou speciální koženou moto rukavici o velikosti asi XXXL.

Motorka je naprosto užasná, jede skvěle a splňuje přesně moje představy, je celkem nepohodlná, cítíte se jak na rožni, protože výrazně topí pod sedací část. Musím obandážovat svody, nebo přidat ke svodu nějaký další tepelný štít, jelikož mi při delší jízdě svod zadního válce i přes kombinézu popálil levé lýtko. Nikdy jsem neslyšel nic o tom, že by se to taky někomu stalo, nebo si někdo stěžoval, ale mě to celkem překvapilo. Motorka je díky spojce a výfuku Termignoni celkem hlučná, což mě strašně baví! Ducati je celkově hodně úzká, ale celkem dosti dlouhá a tak je celkem vhodná i pro habány jako jsem já. Celkově jste na tom s 999S nejhůř s pohodlím, což je ale daň za všechno ostatní... navíc mám dlouhé ruce, tak to až tak hrozné není.

Jízdní vlastnosti, projev motoru a prostě souznění jezdce s motorkou a její ovládání je dokonalé!!! Kam motorku pošlete, tam letí, poslouchá bez zaváhání, ani náznak nejistoty, nebo jakýkoliv pocit omezení, to je Ducati 999S cizí.

Úžasný stroj, jízda na 999S mi dává radost, jako jsem už dlouho na motorce neměl, prostě pod helmou permanentní rohlík, nadšení z něčeho jiného, trochu možná radost z pocitu vyjímečnosti stroje a hlavně spokojenost... Je zajímavé, že po motocyklech, jako jsou Speedtriple, SuperDuke a SuperDuke R mě prostě Ducati baví ze všech nejvíc, což bych při pohledu na stroje a jejich zaměření nikdy předem nehádal.

říjen-listopad 2012: Dokoupeny brzdové třmeny Brembo monoblock a radiální brzdová pumpa Brembo RCS + desky SBS

DoktorARO
DoktorARO napsal 04.02.14 v 20:14 10b.

luxusní záležitost !

123ps
123ps napsal 30.05.13 v 15:35 10b.

Krásnej stroj, ale netroufnul jsem si na ni, proto slabší sestra

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 03.03.13 v 12:55 10b.

Tomu říkám pravej italskej plnokrevník

brzda80
brzda80 napsal 14.02.13 v 13:59 10b.

999 bez chyby. Krásný DESMO.

JollyJoker
JollyJoker napsal 29.01.13 v 23:56 10b.

Přesně! 999 je jedna z nejhezčích Dukatek. A s postupem času se to stále víc a víc potvrzuje,že byla hodně nadčasová