Yamaha Cygnus 125 (2010)

Vlastník Ondra-CZ
Vloženo 17.6.2023
Aktualizováno 24.4.2024

Naprosto skvělý stroj do města a blízkého okolí. Delší cesty nejsou jeho doména, ale když je potřeba, tak vás odveze.

Motorka koupena od FIRMA:PEMM Brno, spol. s r.o. (Brno-Bohu - Už si nepamatuju, jen mám pocit, že se moc nepřetrhli a nějak to trvalo, ale asi nic zásadního, co by mě odradil od dalšího nákupu.

První dojmy - Malý skútr padne hned do ruky, je obratný a není to žádný dravec. 8kW ruce nikomu rozhodně neutrhne, takže stačí otočit heft a jet.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv do města. Menší postavy budou asi spokojenější.

Doplňky na motorce - Na pár měsíců v roce nahodím deku Tucan

Proč jsem si vybral tento stroj? Už si to moc nepamatuju, protože jsem si ho zapomněl přidat na motorkáře. Každopádně se mi líbilo, jak je nenápadný. Když stojí na ulici, tak si ho ani nevšimnete, a to mi pro parkování v Brně přišlo skvělé.

Jezdil jsem na něm cca 3km do práce, takže mi nevadila poměrně dost slabá ochrana před okolním světem. Jeho subtilní profil neposkytuje moc krytí před větrem, ale zase se člověk protáhne mezi auty i na Zvonařce.
Přesto jsem mezi nohama odvezl i větší nákup (narvaná velká Lidl kabela není žádný problém) a nebo taky i kávovar v krabici a okružní pilu.

Na ježdění po městě je 8kW úplně pohodových. Z křižovatek odjíždí zcela bezpečně před všemi auty.
Do města je to naprosto ideální. Možná by se dala trochu lépe vyřešit ochrana nohou, ten přední "štít" na nohy by mohl být vyšší, ale ve městě to není zas takový problém.

Párkrát jsem byl líný jet po práci do garáže pro velkou mašinu a udělal jsem si na něm "vyjížďku" kolem Brna. No, popravdě to za to nestálo. Tohle je stroj fakt jen na dojíždění.

Po přestěhování 30 km od Brna, jsem na něm cestoval do práce dál, ale to už se projevil chybějící výkon i ochrana před větrem a deštěm. Dolní kapota končí těsně pod mými koleny a ta horní pokračuje až nad nimi. V dešti tak prší přímo na stehna. A horní část těla není chráněná vůbec.
Po cestě mám tři kopce a ty mu dělají s mým metrákem problémy. Když člověk po cestě chytne náklaďák, který jede 70, tak je bezpečné předjetí dost problematické.

Průměrná spotřeba je 3-3,5l/100km.

Již jsme se spolu rozloučili a teď bude zas někoho vozit po Brně.

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 20.06.23 v 21:48 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 18.06.23 v 09:54 10b.