Derbi Senda 125 sm (2007)

Vlastník PoldaAles
Vloženo 11.6.2023
Aktualizováno 11.6.2023

Obratná 125 s motorem Yamaha, poněkud vysoká pro malé jezdce.

Motorka koupena od soukromý prodejce

První dojmy - Kvalitně zpracované, kvalitní plasty, celkově dobře řešeno.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci,

Dcerka dorůstá do věku kdy už by mohla začít uvažovat o ŘP, trénink na malých strojích probíhá úspěšně, tak jsem koupil tohoto otloukánka. Motorka byla nepojízdná a vykazovala dost znaků neúspěšných pokusů předchozích majitelů. Na motocyklu je patrné, že nebyla vyrobena jako úplná rozpočtovka. Jsou použity značkové komponenty (brzdy AJP. vidlice PAIOLI, kvalitní plasty) a tak nějak ze všeho jde dobrý pocit. Motocykl jsem zcela rozebral a prošel kompletní revizí. Na tomto místě patří velký dík mému spolugarážníkovi Radkovi za provedení prvotřídního laku. Na to opravdu nemám.
Co se týče jízdy je motocykl velmi (možná až moc) obratný a při hmotnosti cca 120 kg s ním nebude mít problém ani mladá slečna. Ideální cestovní rychlost je 80-90km/h max. rychlost 100 km/h ale to už se to musí fakt řídit. Kam se člověk koukne tam to jede. Jediná nevýhoda vyplývající z podstaty stroje je poměrně vysoká výška sedla pro menší postavy. Během celé opravy jsem nenarazil na žádnou vyslovenou past, takže děkuji konstruktérům, že mysleli na to, že se to bude i opravovat. Mám najeto pár prvních stovek testovacích kilometrů a vypadá to, že to bude ok. Jednoznačně doporučuji mladým střelcům Derbi zařadit do jejich hledáčku.

Milan1963
Milan1963 napsal 12.06.23 v 08:46 10b.

Slušný stroj, hezká práce.