Derbi Senda 125 sm (2016)

Vlastník Nordis
Vloženo 14.8.2019
Aktualizováno 25.1.2024

motorka pre mládež, na prvé skúsenosti s motorkou veľmi dobrý výber, atraktívny design, kvalitné komponenty - tlmiče, motor, brzdy

Motorka koupena od Due Fratelli

První dojmy - výborná moto pre mládež, motor 11kW, robusný dojem, európska výroba, nízka hmotnosť, celkovo veľmi dobrý dojem z kvality spracovania moto.

Hľadal som morku pre deti, dcéra 15 a syn 13 rokov, aby mohli jazdiť aj na poľných cestách. Majú skúsenosti na Babette a na Honde PCX. Trocha sme sa potrebovali posunúť a tak padla voľba na motarda. Po krátkom hľadaní som našiel u predajcu ktorého poznám a mám dobré skúsenosti, som sa išiel so synom pozrieť na motorku a skúsiť či mládežník dočiahne na zem. Syn má 165cm a bez problémov má nohy na zemi a to bol rozhodujúci moment pre kúpu moto. Motor, spojka, a brzdy sú veľmi priateľské pre začiatočníka a prvá jazda bola úplne bez problémov. Ja som si moto vyskúšal a bol som dosť prekvapený, ako si motor s mojou váhou 105kg poradil. Na skúšobnej jazde som dal tachometrovú stovku bez problémov. Celkovo mám z motorky veľmi dobrý dojem. Skúsenosti sú zatiaľ minimálne, časom doplním. V každom prípade je prvý dojem veľmi dobrý.