Vespa GTS 250 (2007)

Vlastník DESMOFulcrum
Vloženo 2.6.2023
Aktualizováno 2.6.2023

Vespa. Její síla je v image, designu a mrštnosti. Nic z toho jsem nikdy nepotřeboval. Než jsem se svezl...

Vespa GT 200 L: Už je jich celkem málo, nesehnal jsem.

První dojmy - Nijak zvlášť to nejede. Manželka má Vespu GT 200 L, a ta mi přišla svižnější. Stejně jako jiné Vespy na kterých jsem jel, byla ostrá, mrštná, stabilní na ostrých brzdách. Jen byla ve zbídačeném stavu. Cena stavu odpovídala, tak jsem zvolil možnost vyřešit problémy dřív, než se objeví. Všechno ale nakonec dopadlo jinak...

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi, kteří mají vkus, a umí si ze sebe udělat legraci. Prostě pro někoho, jako jsem já.

Koupě Vespy, podobně jako třeba koupě Harleye, bývá nebo spíše může být vstupenkou do nové rodiny lidí se stejným postižením. Manželka se přidala do Zlínského Vespa gangu a účastnila se s nimi od vyjížděk, spanilých jízd až po PragoVespu. Abych se mezi tuto smetánku taky zařadil, přelepil jsem na Emilovi elektrikářskou páskou nápisy Honda a nahradil je stylovými 3D chromovými logy Vespa.

Přesto jsem se nemohl na vespa srazech zbavit dojmu, že jaksi nezapadám. Když jsem se podíval na tu krásu kolem sebe, bylo mi jasné proč….fakt jsou to nádherné a elegantní stroje, z nichž některé jsou o třicet let starší než já a přece, na rozdíl ode mě, nešediví. Emil už není a vlastně ani nikdy nebyl hezký ani elegantní.

Kdybych si měl koupit třeba jen pro ty srazy zrezivělou padesátku, tak si Vespu taky koupím! A koupil jsem. Trochu pobouchanou, hodně špinavou a zašlou, rozhrkanou a zanedbanou 250 i.e. GTSku, pojízdnou, za cenu té zrezivělé padesátky.

BigAl74
BigAl74 napsal 08.06.23 v 21:38 10b.

Ta úvodní fotka mě dostala - jak u mě před barákem Vespa GTS a Fiat 500 Ideální kombinace! A do krámu pro rohlíky nebo do hospody jedině na Piaggio Ciao Hezký Vespy a hezky napsáno

s4r
s4r napsal 07.06.23 v 15:24 10b.

Skvělý samolepkový design, to prostě chceš...a navíc toho místa, kam se dá ještě lepit! Ať to přibývá a je to pořád žůžo dobrodrůžo!

P.S. motorku si někdy ještě taky koupíš?