Honda Monkey 125 (2018)

Vlastník maranow
Vloženo 3.5.2023
Aktualizováno 3.5.2023

Malej zabiják , co nežere banány

První dojmy - Kurva to je raketa, proč jsou všichni ve městě tak zadržení.

Motorku bych doporučil pro - Klidně bych si opici dokázal představit jako první motorku. Na naučení. Ale zároveň i jako druhou a třetí motorku do každé rodiny. Klidně i pro střelce, kteří nechtějí jezdit na skútru. Je to hračka, která funguje a má všechno jako velká motorka.

Doplňky na motorce -

Jsem fanoušek velkých motorek, nikdy by mě nenapadlo, že skončím takhle... Dobře.
Tip pro nečtenáře- začni od hvězdy. Výhled se fázi evoluce.
Dojíždím do práce každý den cca 13km ve velkým městě, kde je skoro každý ráno problém vymyslet kudy jet(autem) , abych se nemusel hodinu hrabat v nose, než dojedu k prvnímu semaforu.
První řešení bylo koupit skútr. Já? Motorkář na skútru? Blbost. Ok. Tak koupím skútr mojí frajerce a občas si ho půjčím.
Skútr číslo jedna Honda SH 125(2021) - perfektní bezklíčový systém nemá chybu. Kufr otevřu i patou, když mám plné ruce piv a rumu. Nastartuju kolenem a jedu. 16" Kola se chovají jak ostrej motard na okruhu. Brzdí to. Jede to. A spotřeba nula.Náklady na provoz nula. Ve dvou se jezdí po městě krásně, skútr je stabilní v zatáčkách a brzda provozu nejsem. Zjistil jsem, že jsem rychlejší než na motorce. Víc si dovolím, skoro všude se vejdu. A držím plyn dýl než na motorce a brzdil později... Zábava.
Párkrát si to přítelkyně zkusila a už jsem musel kupovat další. Pro jistotu menší, slabší a lehčí.Pro mě. Paradoxně,ale hlavně kvůli pokutám za rychlost.Doufal jsem, že mě to zklidní.Honda vision 110.
Skoro se tam nevlezu kolenama pod řídítka, ale baví mě lehkost a časem ho vyměním (nenápadně ) přítelkyni za SH. Ani by si toho nevšimla, kdyby měl bezkičové otvírání kufru. Oproti SH to jede úplně stejně - do 50 km/h . Když fouká protivánek už jde cítit, že někdo drží brzdu. Max 90km/h je stejně na město akorát.Výměna neklapla.Tak sem si zvykl. Úložný prostor menší. Cesta do práce, časově nastejno jako s SHčkem.
Někomu se nepodařilo zaparkovat a rozjebal nám SHčko. Než se vyřeší oprava- případě prodej nebo co, musím najít dočasné řešení jak nesednout do auta a znova se hrabat v krmelci. Vision se přesunul k frajerce. Osud to chtěl.Koupím si Opici.
Líbí se mi. Je to motorka. Stejně jezdím sám. A zkusím to. Prodat to můžu vždycky.
* Opice je doma.
Tak a teď čti dobře. Opice je stroj času a zhuluje. Vysvětlím. Podle mě vrátí každýho do dětských let, vrací radost do života a banán od ucha k uchu je bonus. Čím větší provoz, tím větší zábava. Cesta kamkoliv, kdykoliv je prostě sranda a tam kde jsem váhal jestli se ještě se skútrem vejdu, opice neváhá a vletí tam s banánem v hubě.
K jízdním vlastnostem je potřeba říct, že nejlepší je supermoto- to je jasný.
Nejpraktičtější do města je SH 125(na podlahu se vejdou dva kartony piv)
Dostačující a velice úsporný je Vision. Podle výpočtů poměru cena/výkon náklady na provoz nedosažitelný.
Ale nikdo z nich není opice.
Furt plnej. A zdá se mi,že není nikdo rychlejší než opice. Kromě pár, frajirků ve vypujčených BMW ,co se nechtějí nechat zesměšnit před svojí kozatou blondynou, co má pysk jak ptakopysk.Daří se jim to do prvního semaforu nebo křižovatky. Potom Čao.
A jim podobných.Dokud si nevšimnou, že je předjíždí opice, jedou jak rozvoz hoven. Pak si chtějí hrát.Takže ideální je přiletět a zmizet. Bacha na ty s velkým ego problémem. Jen rada.
Spotřeba nula. Pumpaři Vás budou mít rádi. Vždycky jim totiž dáte nějaký Trinkgeld, protože tankovat za 120 Kč do plna Vám přijde fakt divný.
Když někde zastavíte, stačí malý úsměv a opice zhuluje i kolemjdoucí.
Jízdní poloha naprosto v pohodě. Uvolněnost. Spokojenost pro kolena i záda. Zatím hodnotím po nejdelší jízdě cca 40 km.
Jízdní vlastnosti jsou obrovská hravost, ovladatelnost je mnohem lepší než u skútru. Reakce na změnu směru je rychlejší než v urychlovači částic. Max rychlost na tacho 110km/h z kopce,zalehnuto .Mam 95kg.Motor má dostatek síly, aby to na dvojáka v náklonu pod plným uchcalo.
Přední brzda s ABS by klidně mohla být bez. Ale chápu,že někomu to může zachránit řit.Je potřeba pochopit, že malá kola se chovají jinak než 17", že podvozek je spíše komfortní než sportovní (originální gumy veeruber) a že opice není o praktičnosti, ale o zabavě a fakt o pocitech... Škoda, že nejezdí více opičích lidí. Myslím že by bylo na světě veseleji.

callowsick
callowsick napsal 10.05.23 v 06:42 10b.

Nohajz
Nohajz napsal 08.05.23 v 21:36 10b.

Skvělá recenze naprosto souhlasím a podepisuji zažívám stejné pocity

MrHip
MrHip napsal 08.05.23 v 10:33 10b.

Blahopřeji ke koupi . Já na ni vyměnil zadní tlumiče za trochu tvrdší, ty původní jsou snad dělané na padesátikilového Japonce. Padesát kilo už dávno nemám Taky jsem to trošku nakitoval , jenom maličko ale je to poznat . Baterku jsem vyhodil a vyrobil si novou z článků LiFe a hned jsem měl kam dát i lepení na gumy. No a moje nejdelší jízda byla něco přes 600 km za den . Dá se to úplně v pohodě. No a ten pětikvalt nemusíš moc želet, Ivo Kaštan ji má taky, prostudoval ten pětikvalt a prý to má jeden kvalt navíc mezi dvojkou a trojkou, čtyřka má stejný převod takže pro mne ten pětikvalt ani moc nedává smysl. Taky jsem dal rozetu na Kaštanovo doporučení o jeden zub větší což zřetelně zlepšilo akceleraci. Doporučuji vyzkoušet.

čapínoooo
čapínoooo napsal 07.05.23 v 21:40 10b.

Nekecám, pobavilo Taky uvažujeme pro přítelkyni o Visionu nebo SH. Sám jezdím na SuperCubu a je to hlavně o zábavě a radosti z tý "motorky". Lidi koukají a ostatní motorkáři z toho mají prdel, než vezmu za heft a zmizím

Matess727x
Matess727x napsal 07.05.23 v 11:11 10b.

Měl jsem Groma, moc fajn hračka. Líbí se mi koncepce těhle malých přibližovadel. Ale ve finále mi tam vždy chybí o trochu toho výkonu více. Tak ať slouží a baví tě.