Honda CB 500F (2022)

Vloženo 29.4.2023
Aktualizováno 11.3.2024

Honda CB500F (2022) - Jedovnice, rybník Olšovec

Motorka koupena od Motomo Břeclav

Honda CMX500 Rebel: Vzal jsem raději naháče na rozježdění.

První dojmy - Prvních 100 km uteklo jako voda ... :)

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci - na rozježdění rozhodně super.

Vlastním ŘP sk. A2, takže jsem musel volit něco do 35 kW. Přemýšlel jsem nad koupí starší motorky nižší kubatury (např. Yamaha YBR250), ale nakonec jsem se rozhodl jednak pro koupi nového motocyklu a jednak pro A2 nejvyšší možnou kubaturu, abych to za rok nemusel vyměňovat.
Koupeno nakonec v Břeclavi v Motomo, kde jako jedni z mála měli ještě neprodanou motorku v rozumném termínu a v jiné, než žluté barvě. Takže nakonec matná černá (ačkoli tomu říkají gray).
První rok s ní bylo naježděno pouze 2 tisíce ... Bohužel motorka došla nakonec až v červnu a následně kvůli nemoci a posléze kvůli počasí si moc nezajezdila. Letos (2023) už má naplánovánu větší porci. :)
První dojmy byly parádní. Motorka je lehká a krásně reaguje. Jízda po městě úplně na pohodu. Motorka má skvělou obratnost. Pro mne, jako začínajícího jezdce naprosto k nezaplacení.
Nicméně ani mimo město se nebojí. Samozřejmě plnotučným naháčům se mimo město nevyrovná. Má své limity, ale i tak nezůstává pozadu.
Na dálnici už to není její revír. Od rychlostí 100 plus už jde cítit vibrace. Nicméně proč s tím jezdit po dálnici, když okresky jsou pro ni jako dělané? :)
K motorce byl přikoupen hlavní stojan (hlavně kvůli skladování a snadnějšímu čištění řetězu). Na "cestování" jsem koupil origo tašku na sedadlo spolujezdce (15 -22 l). Prozatím na krátké výlety a převoz věcí např. na fotbal naprosto postačující. V blízké době nejspíš dokoupím boční brašny kvůli vícedenním výletům.

Vasko969
Vasko969 napsal 02.05.23 v 17:33 10b.

Parádna spolahliva mašina, super užitočné doplnky. Gratulujem.

Pupi04
Pupi04 napsal 30.04.23 v 13:44 10b.

Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu