Peugeot Satelis 125 (2007)

Vlastník Cudko
Vloženo 27.4.2023
Aktualizováno 14.9.2023

Větší skůtr s dostatečným výkonem.

První dojmy - Už v inzerátu se mi líbila a když jsem si o ni nastudoval technické ůdaje a recenze jel jsem se na ni podívat. Prodávající se o ni staral dobře, pravidelně servisoval.

Motorku bych doporučil pro - Pohodová jízda po okreskách.

Doplňky na motorce - Skůtr jsem koupil s ledkovým osvětlením a dodatečným brzdovým světlem na kufru.

Měl jsem Hondu PES 125 a proti ni má Satelis měkčí rozjezd ale vyšší maximálku. Ovládá se dobře, sedák je nižší a nohy pokrčenější.Větrný štít je přiměřeně velký a dobře chrání před větrem.Pružení je dost měkké, podobně je to s brzdama - "gumové" ale dostatečně účinné. Je dost těžká hodí se více na rovné delší cesty
Po najetí 2000km už můžu doplnit několik postřehů.
V první řadě je to výborný stroj na klidnou jízdu po okreskách ale i na " rychlou" jízdu.
Překvapila mě silná reakce na ubrání plynu a to znamená brždění motorem. Brzdy používám minimálně .Dobrou službu dělá optimálně velký větrný štít, při 100km/h se stačí za něj trochu přikrčit a neobtěžuje vás vítr ani hluk.
Šokovala mě cena náhradních dílů, hlavně plastů kapotáže, když mě protijedoucí dodávka vytlačila do naštěstí travnatého příkopu...
Musím ještě pochválit zpětná zrcáctka, jsou velká a je v nich výhled dozadu je jak z auta.

Milan1963
Milan1963 napsal 30.04.23 v 16:09 10b.