renocar_unor

Peugeot Satelis 125 (2013)

Vlastník Tomlon
Vloženo 20.6.2015
Aktualizováno 18.3.2017

Velmi pohodlný skútr i na delší cesty

Aprilia SR Max 125: Peugeot je pohodlnější
Honda SH 125: Peugeot je silnější a hezčí

První dojmy - Pohodlí a velikost. Skútr je sice dost těžký, ale je to vykoupeno absolutním pohodlím, výbornými jízdními vlastnostmi.

Motorku bych doporučil pro - Vzledem k velikosti a váze je to asi motorka pro trochu zkušenější řidiče, kteří si chtějí užít pohodlí a klidnou jízdu.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti Oxford
slidery Dr.Puley
kryty rukou

Vždycky se mi tahle motorka líbila, ta jsem si jí prostě koupil. Dobře jede, i když to není žádný extra rychlík. Ale s tou váhou se motor 125 pere statečně a na křížovatce rozhodně nezdržuje. V pohodě se s ní dá jet i na delší pohodovou cestu nebo výlet. Absloutně skvělý a velký kufr. Výborně čitelné přístroje. Perfektní palubní počítač s mnoha údaji. Praktická je i schránka na mobil nebo peněženku s 12V zásuvkou. Skútr je opravdu pěkný a budí pozornost kdekoliv ho zaparkuju.

Po roce ježdění musím říct, že je to opravdu dobře udělaný skútr. Jezdí svižně a není problém s ním jezdit i na další výlety a to i ve dvou. I ve dvou se cestovní rychlost pohybuje s přehledem kolem 90 - 100 km/h a to je na 125 slušný výkon. Doplnil jsem vyhřívané gripy Oxford, které jsou moc příjemné v chladnějších dnech a dále deflektory na ruce, které skvěle chrání proti chladu ale třeba i proti dešti.

Největší nájezd jsem měl za víkend v Rožnově kde jsem najel cca 1200km během tří dnů a bez nejmenšího problému. Satelis má velký a dobře navržený kufr. V pohodě se do něj vejdou dvě helmy, a ještě něco navrch. Skvělá je i možnost nastartovat na bočním stojánku, nebo třeba skútr na ten stojánek postavit nastartovaný když potřebuju něco vyndat z kufru. Elektronika nedovolí rozjezd s vyklopeným stojanem.

Doplnil jsem taky místo standartních válečků slidery Dr.Puley. Rozdíl je citelný, lépe to táhne odspoda. Za ty peníze rozhodně asi lepší volba než jiný variátor, nejsem si jistý že za o dost větší peníz bych dostal o mnoho více.

Celkově po roce a 10 000 km jen a jen spokojenost. MAXIMÁLNÍ!

Statistika nákladů a tankování

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 05.07.15 v 13:02 10b.

Tomlon
Tomlon napsal 30.06.15 v 17:02

Mám originální manuál pro PS II (od roku 2013) až budu mít chvilku času hodim to sem nebo ti ho pošlu.

žužák22
žužák22 napsal 30.06.15 v 08:36

Mám jeden dotaz,
je někde k dispozici CZ manuál k PS125? Docela by se hodil. Na netu jsem stáhnul Ang, Něm, FR., ale češtinu nalézt nedokážu.
Předem díky.
Rob

Tomlon
Tomlon napsal 28.06.15 v 21:30

PS125 je spíš na pohodlné dojíždění do práce a na menší výlet. Obecně ale horší silnice dělají problém většině skůtrů. Dva roky jsem jezdil na číně a ten rozdíl je nebetyčný. Asi jako když přesedneš z trabanta do nové okávky. U mě zatím max. spokojenost.

žužák22
žužák22 napsal 28.06.15 v 12:18 8b.

Koupil jsem si taky PS125 a musím říci, že jsem nad míru spokojen, tedy na hladké rovné silnici. Když jedete starou vymlácenou silnicí 3.třídy, tak už tak stabilní není, alespoň ten můj. Je to možná i tím, že jsem ho koupil z druhé ruky a dodatečně jsem zjistil, že dříve byl bouraný.
Co říci na závěr: Spokojenost s tímto decentním avšak mrštným skutrem.