Yamaha TT 600 R (2001)

Vlastník Blueracing
Vloženo 18.4.2023
Aktualizováno 25.4.2023

Je to taková hezká babička.Podvozek mi přijde, že zvládne fakt hodně, ale motor je takovej línej traktůrek.

Yamaha TT 600 E: Vybíral jsem podle stavu a Rko bylo zrovna v nabídce. Nejdříve jsem trochu litoval,že Rko je moc radikální,vysoké zdvihy a hlavně to startování bylo šílené. Trochu jsem ji poopravil, naučil se jak startovat a už nelituji.

První dojmy - Moje první dojmy z TTčka byly celkem dobré, protože jsem čekal, že těch 32kW bude ještě horší. Prostě jela,trochu brzdila a jakákoliv díra ji nerozhodila a tak jsem si ji koupil. Ještě jsem nevěděl co mě čeká, abych ji začal mít rád.

Chtěl jsem moto na lehčí terén, lesní, polní cesty a tak. Proto jsem ze začátku litoval ,že jsem nekoupil verzy E,která má startér a je nižší. Startování bylo peklo a než jsem spravil karburator,dal origo výfuk, nový filtr tak jsem ji moc rád neměl. Zjistil jsem od zkušených majitelů že TTčko je na startování potvora ze staré školy. Musí být v pořádku a ještě potřebujete ziskat grif a pak to jde.
A protože je to Rko, tak jsem ji vzal hned do celkem pořádného terénu. Podvozek super,brzdy v terénu najednou také super,ale ta živost motoru je opravdu z pravěku. Přesto jsem ji stačil hned pěkně zahodit. Nic se ji nestalo i když pěkně letěla,prostě správné enduro.
Moc se mi líbí,protože je v original stavu,zatím kromě světla a masky. Původní majitel mi dal krabici plnou původních dílu včetně světla , masky, výfuk,riditka,atd a tak většinu nainstaluji zpět . Ne vše , řidítka Renthal se mi líbí . Protože už je to takový veteránek ,tak chci aby byla v origo stavu. Měla i hezký laďák Arrow ,ale není třeba aby v lese řvala tak jsem ho sundal a hned i lépe startuje.Pak jsem hned změnil origo převod z 15-44 na 14-46 a trochu ožila. Maximálka kolem 140km/h,je až dost .
Pokud chcete pohodové enduro ,jako jsem chtěl já, tak si ji nekupujte. Z mých plánovaných cest z manželkou na houby asi moc nebude. Místo toho a to jsem vlastně nechtěl jsem začal jezdit na trať a když potom vidím tu zablácenou kouli tak mi je to líto. Ale prý si zvyknu-řikali:)

LOWEOld
LOWEOld napsal 23.04.23 v 13:03 10b.

stnd
stnd napsal 21.04.23 v 22:04 10b.

Hezké to bysme mohli spolu pojezdit

Danec93
Danec93 napsal 21.04.23 v 07:42 10b.

Tak ta je paradni

SV-DR
SV-DR napsal 19.04.23 v 20:52

TTéčko v nevídanom krásnom stave
Ja som mal kedysi štvorválec 600 ccm , bol som pozrieť motokros v našich horách.
A poviem ti ,že som ju točil cez 6000 otáčok aby mala silu stúpať hore kopcom k trati , keď som vyšiel tak som mohol smažiť vajíčka na motore tak bol žeravý
Videl som tam staré XT a DR bafkať hore kopcom ako traktor a pochopil som ten rozdiel

83427
83427 napsal 19.04.23 v 19:49 10b.

Moc pěkná