Yamaha TT 600 R (1998)

Vlastník super-biker
Vloženo 6.7.2015
Aktualizováno 1.10.2016

Je to pořádné kovářské kladivo, Tento stroj mě přežije, protože je to ještě stará škola, žádný plasták, prostě dual-sport tak jak má být.

První dojmy - První dojem byl suprová ovladatelnost oproti poněkud obéznímu plastáku Aprilia Pegaso 650 Cube, kterou jsem měl jako první moto. Co mě trochu zaskočilo je výška, měřím 176 cm, na silnici no problemo, nicméně v terénu mě to trochu limituje (krátká noha). Jinak motor, to je traktor, vyšplhá se všude.

Motorku bych doporučil pro - Lidem co si o víkendu chtějí projet s středně těžký offroad, polnačky, ale při tom chtějí moto co zvládne i silnici, když bude potřeba. Není se třeba bát přísných servisních intervalů.

Doplňky na motorce - blástry, enduro ledvinka na zadní sedadlo.

Chtěl jsem něco pokud možno lehkého na blbnutí do terénu, jako doplněk k cestovně-sportovnímu motocyklu (FZ6 Fazer). Chtěl jsem nějakou moto, které nebude vadit že ji občas položím, takže žádný plastáky, plán byl ji používat převážně pro off-road, ale podmínka byl TP, protože budu dělat přejezdy po silnici a možná i nějaké delší výlety. chvílu jsem zvažoval něco ostrého (2T nebo něco jako WR450) nebo nějaký pit-bike s TP, ale nakonec jsme vsadil na starou a dobrou nesmrtelnou a léty prověřenou techniku. Na moto se mi líbi, že se s ní dá i docela dobře jezdit po silnici, sice na špuntech nic moc, ale na to mé ježdění kolem baráku to stačí. Moto je celkem lehká, docela vysoká, zvládne v pohodě středně těžký terén, na nějaké extrémy to není, tam už se začne projevovat hmotnost a v mém případě i výška. Řekl bych, že moto mi vyhovuje a nějakou dobu i bude, kdo ví, třeba časem půjdu do ostré, ale zatím si myslím že to vůbec není na pořadu dne. Na cestování tato moto není určena, ve dvou už vůbec ne, nicméně myslím že by se dali zvládnout i nějaké delší výlety do ČR, ale na dálnice to moc není.

1.10.2016: Motorka prodána KO motor (prasklý karter motoru, více v deníku)

Petr_TA
Petr_TA napsal 16.03.16 v 21:02 10b.

Poctivej kus endůrka které jen tak něco nezastaví
10b

Barney
Barney napsal 11.07.15 v 07:27 10b.

Klasické jednoduché enduro kladivo. Ať dělá radost!