Jawa 50/05 (1967)

Vlastník Destroyer
Vloženo 6.4.2023
Aktualizováno 6.4.2023

Pionier ktorý som dostal a chcel som ho zrenovovať pre otca

První dojmy - celkom slušný základ na renováciu, 90% kompletná motorka s detailami a po umytí celkom slušnou patinkou, čo bol pôvodný zámer. Motorka samozrejme nepojazdná, motor zadretý a vymlátené predné tlmiče.

Skúsenosti s pionierom siahajú k začiatkom mojej motorkárskej vášne. Prvá motorka na ktorej som kedy jazdil úplne sám bol skvelý Mustang 23, išiel aj 65 km/h. Tak som túžil aspoň po obyčajnom pekáči keď som bol malý ale nakoniec to skončilo babettou 210, podradný moped pre motorkára.
Po rokoch som dostal do daru tohoto pioniera 05 ktorého sme vytiahli z pajty a šup s ním do garáže. chcel som ho pre otca lebo on niekedy na takom jazdil, v roku 2022 otec tragicky zahynul a celý tento projekt stratil zmysel. Motorku som predal za 25 minút cez bazoš a peniaze mi pokryli časť nákladov na druhú renováciu ČZ-tky.

bastard69
bastard69 napsal 03.02.24 v 10:54 1b.

Targus
Targus napsal 06.04.23 v 18:11 10b.

Škoda takové nula pětky, škoda táty.
Lidí je vždycky škoda a tátů obzvlášť - ať byli, jací byli. A ten tvůj byl asi dobrý, když jsi mu chtěl zrepasovat pincka.
Život je krutý a nespravedlivý.
Tuto větu mi řekl bývalý kámoš, který mě pak chtěl natáhnout o pár desítek tisíc korun českých...
... měl pravdu...