Honda NC 750X (2017)

Vlastník SašaHonda
Vloženo 17.3.2023
Aktualizováno 17.3.2023

Neutrální, klidná a lehce ovladatelná motorka, se kterou budete jezdit do práce, nebo krájet stovky kilometrů na dovolené.

První dojmy - Motorka mi padla do ruky hned po pár kilometrech. Přechod ze skútru byl jednoduchý, ale je třeba říci, že jsem přecházel z těžkého stroje Peugeot Metropolis 400i, který vážil 280kg, takže Honda s 230kg byla jako pírko. Můj respekt k první motorce, přešel rychle v nadšení. Prostě hodná motorka.

Motorku bych doporučil pro - Tuto motorku doporučuji klidným jezdcům. Je to taková neutrální motorka, se kterou budeš jezdit do práce, ale klidně i na dovolenou po Evropě za pár šupek.

Doplňky na motorce - Na cestování jsem dal pár doplňků:
- Kufry GIVI horní V56 s brzdovým světlem led a boční 2x V35 (čísla označují objemové litry) + vnitřní tašky
- Padací rám
- Deflektor na přední štít
- Hliníkový kryt spodku motoru
- Prodloužený přední blatník
- Přídavné světlomety
- Hlavní stojan
- Kryt řetězu
- Blastry
- Nerezový kryt chladiče v černé barvě
- Rampa na držák mobilu a držák mobilu

No a proč Honda NC750X a ještě v automatu?
Víte, každý máme to motorkaření postavené jinak. Někdo hledá adrenalin, někdo styl, někdo dobrodružné cestování a někdo pohodové cestování za poznáním, což je i náš případ, protože jezdím i s batůžkem.
Původně jsem myslel, že to bude naše první motorka na naučení, ale nakonec jsme zjistili, že není jediný důvod to měnit za něco jiného. Polňačku a šotolinu to v případě nutnosti zvládne levou zadní, rychlosti a krouťáku je tam na placení pokut až až, dlouhodobá spotřeba 3,7 l/km je až trapná, spolehlivost dle majitelů na různých fórech vynikající a jako nízkorozpočtová motorka dá spoustu zážitků tomu, kdo pochopí v čem je její kouzlo. Jelikož nejsme žádní obři, tak místa máme na sedle taky až až.
Jasně, nikdy to nebude GS nebo Afrika, nenastavíte si tam podvozek, nejsou tam ostré brzdy a ani jiné závratné výkony. Můžete si nastavit pár map a jsou opravdu znát rozdíly mezi nimi. Ale ... na NCéčku je taková zvláštní pohoda, když se ploužíte krajinou doma nebo někde v Evropě, neřešíte co tam máte za rychlostní stupeň, protože NC ví, že se zrovna kocháte a udělá to za vás. Máte prostě čas vidět věci, které vám mnohdy zůstanou zatajeny jiným stylem jízdy.
Dá se s NCéčkem taky zablbnout? Dá a i na něm se můžete polámat.
Ale já děkuji tvůrci této motorky, že myslel na klidné a pohodové jezdce a těm je myslím tato Honda určena.

Frantin9
Frantin9 napsal 21.03.23 v 21:04 10b.

Pohodářům zdar! Jsem na tom podobně, jen motorku jsem zvolil jinou. Ale též se rádi se ženou kocháme a poznáváme. Tak přeji spoustu km koly dolů.

Hunyady
Hunyady napsal 21.03.23 v 17:50 10b.

Taky ji mám, ale v manuálu a jsem spokojený. I když kdybych kupoval znovu, asi bych chtěl automat. Tak ať Ti dělá jen radost

pmartan
pmartan napsal 21.03.23 v 10:04 10b.

Tak to je úplně přesné, mám jí tři roky a naprostá spokojenost.
Užívej pohodičku na palubě tohoto stroje

wi_tack
wi_tack napsal 19.03.23 v 20:36 10b.

Gratuluji k výběru To je na motorkaření krásné, že si každý vybere, co mu vyhovuje. Styl jízdy a tomu odpovídající motorku. Přeji mnoho spokojených kilometrů a hlavně vždy šťastné návraty.

Čadil
Čadil napsal 19.03.23 v 10:34 10b.