Royal Enfield Bullet 500 (2012)

Vlastník romanesku
Vloženo 17.2.2023
Aktualizováno 17.2.2023

motorku nevlastním, zapožičaná na motodovolenku v Portugalsku

Motorka koupena od požičané

První dojmy - Prečo Bullet? - jednoducho som to chcel vyskúšať. Očakávania ? - retro zážitok, pohodička, no stres - očakávania naplnené ! Bavil ma takmer každý kilometer okrem ďialnice a mesta.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná pre típka čo má čas, trpezlivosť, pre ktorého je priorita ,,no stres"

Chcel som trochu retro a Bulletoch som mal čosi načítané, čosi videné videách.
V sedle bulletu som strávil 6 dní asi 1000km(vôbec som to nesledoval), prepletali sme sa mestečkami, dedinami, okresnými cestami, spojnicami medzi rančmi, skratkami popri pobreží, kopcami po ,,lesných cestách" ktoré by mnohý majitelia slávnych GS považovali za hard enduro, ale aj kúsok po dialnici. A ako si počínal Bullet. Oveľa lepšie ako som očakával. Okrem dialnice (max 120km/hod) to bolo super, charizmu o ktorej sa toľko hovorí som dostával požehnane a pil som ju plnými dúškami. Technické parametre som vôbec neriešil - jazdilo to, brzdilo to, trúbilo to, len tie stierače ... . Malilinký problém bolo radenie 3. prevodového stupňa, po čase som ta to prišiel - bolo treba radiť jemne, naozaj paradoxne k prejavu motora velmi jemne.
Motor je na pohľad nádherný - teda aspoň pre mňa, a jeho prejav je tiež jedinečný - hovoria že gumový - áno, gumový ale z pevnej gumy, neuveriteľne pružný, čo robilo jazdu mimo asfalt úplnou pohodičou, sem tam pofrflal ale nikdy nezdochol, má úžasnú schopnosť vyhrabať sa z naozaj nízkych otáčok. Tento motor tvorí základ charizmy tejto motorečky, a samozrejme i dizajm k tomu prispieva nemalou mierou.
Dá sa s tým cestovať - samozrejme že sa dá, ale musíš mať viacej volného času, byť trpezlivejším ale hlavne musíš tu motorečku milovať

romanesku
romanesku napsal 20.02.23 v 13:22

... v bežnej premávke som nemal problém predbiehať autá, pri rýchlosti nad 80km/hod bolo treba trochu viac času na manéver.
... a tej vodičke si sa díval do očí alebo do do dekoltu ?

Guzo
Guzo napsal 19.02.23 v 20:56 10b.

Po jazde na tejto motorke som bol sklamaný.
Ale bolo to dané prehnanými očakávaniami.
Málo som ju skúšal, ale gumový motor sedí.
Trocha som bol v šoku,keď som predbiehal auto idúce 40, dlho sme s vodičkou na seba pozerali??. Inak to môže byť fajn,ak človek prijme jej filozofiu. A krásna je,o tom žádná...