Honda CB 125F (2016)

Vlastník H0racio
Vloženo 16.1.2023
Aktualizováno 16.1.2023

Motorka na cesty bez premávky. Žiadne náklady na provoz. Vhodná na začiatok.

První dojmy - Okamžite padla do rúk. Vzhľadom je pekná a na tu cenu až prémiovo vyzerá. Všetko fungovalo ako malo asi to bude tým že je to Honda. Okrem jazdenia v autoškole som pred tým nemal skúsenosť a moja prvá jazda po kúpe bola cez 270km.

Motorku bych doporučil pro - Začiatočník muž/žena Hobby jazdec

Doplňky na motorce - Kufor Givi na jednu prilbu
Ukazovateľ zaradenej rýchlosti
Držiak na mobil vodotesný

Stroj som si vybral kvôli cene (1600€). Bola z druhej ruky cca 6 oookm. Potreboval som sa uistiť či motorky sú pre mňa to pravé orechové. Nechcel som sa popáliť a utratiť veľa penazí. Musel som dokúpiť aj moto oblečenie ktoré mi pri jedinom páde na tejto motorke aj zachránili kožu od odrenín. Dokopy motorka a oblečenie vyšlo 2ooo€.
Jazda na motorke je pre začiatočníka veľmi dynamická. Motor je vzduchom chladený 1 válec asi 9 koní. Ak som potreboval obehnúť auto ktoré išlo mimo obce 7o km/h žial motorka to už nezvládala. Prípadne bol by som ju trápil. Maximalka je 11o km/h ale to Vám srdce nedovolí. Brzdy sú prijemné nevyľakajú. Podvozok fungoval ako mal a nenastavoval som nič. Ovladatelnosť bola priam božská. Motorka sa sama nakláňala len pri pohlede. Nebol to len pocit pretože keď sme išli horský priechod s viac zákrutami, chalani na silnejších strojoch neboli taký obratný a 9 koní bolo v čele. Napočúval som sa 1oox ty sa niekde vyvalíš ako rýchlo jazdíš cez zákruty. Ale nepoznali cb125f preto si mysleli že to preháňam. Spolujazdec je katastrofa aj menšia a ľahká žena nezvládne ani 1ookm ako ľadvinka. Úložný priestor je pod sedlom priemerný. Jazdec musí riešiť kufre,tankvaky... Spotreba je fantastická 2l na 1ookm pri nádrži 12 litrov bez tankovania 6ookm. Servis iba olej 0,8L a vzduchový filter. Jediná závada bola že sa mi uvarilo tesnenie a kvapkal olej. Bola to lacná a rýchla oprava. Motorka sa najlepšie cíti na ceste kde nie sú auta. Nútila ma vyberať si bundesky (cesty mimo hlavné ťahy). Terén zvládne do limitu pneu. Ja osobne som na motorke nacestoval veľa aj dlhé trasy. Avšak všetci vieme že toto nie je motorka na cestovanie medzi štátmi.

H0racio
H0racio napsal 16.08.23 v 23:24

Ďakujem

Myschan
Myschan napsal 20.01.23 v 08:34 10b.

Pěkná