Indian Chief Dark Horse (2022)

Vlastník Danius
Vloženo 1.12.2022
Aktualizováno 2.12.2022

Sedlal jsem 6 let Yamahu dragstar xvs1100 (moje první pořádná mašina) ale toužil jsem po něčem silnějším .Výběr byl velice zúžený a pak mi moje drahá polovička řekla tu spásnou větu "Pamatuješ jak jsme byli před lety na výstavě a tam měli ty Indiány"

Motorka koupena od FIRMA:Indian Praha - Meteor Motor Tech C - Naprostá spokojenost, Míša s Petem jsou prostě skvělí.

Yamaha XV 1900 Raider: Na 10 let jetou motorku ,vysoká cena.
Honda VTX 1800: Jak by řekl Pepa Sršeň \"Co je lepší než motorka?, no k.u.r.v.a nová motorka.\"
Indian Scout: Na mě malá motorka.

První dojmy - Když jsem odjížděl z prodejny tak jsem si řekl ,že si asi budu muset nějakou dobu zvykat na jiný styl motorky než jsem měl. Je tu spíše sportovnější poloha než u XVS 1100, tam to bylo více na pohodu ale po projetí druhé křižovatky kde byl už trochu větší rozjezd jsem věděl ,že to je to pravé co jsem chtěl.

Motorku bych doporučil pro - Stroj mohu doporučit pro ty kteří hledají styl ,skvělý zátah odspodu a pohodu při jízdě při občasném vyhnání pavouků(stačí jenom přidat plyn a požitek se dostaví ihned).

Doplňky na motorce - Jediné doplňky mám sedlo spolujezdce ,opěrku a stupačky ale v plánu mám výfuky vlastní koncepce ,stupačky řidiče víc dopředu(prodávají je, ale jen kompletní ,stačily by jenom držáky za méně peněz ale bohužel) Dále v plánu mám jiný přední blatník hlavně delší(ale decentní) aby při mokru nestříkal marast na válec.

Chtěl jsem velkoobjemový cruiser což sice také nabízí jedna nejmenovaná značka u které mám svého favorita ale o dost dražšího. Indian Chief je trochu retro a to se mi líbí, jednoduché tvary a styl.
Jízdní vlastnosti? Mohu říct že mě to mile překvapilo ,motorka v zatáčkách sedí jak přibitá ,obutí zvolili opravdu skvělé. Na mokru nevím i když jsem za deště jel ale za mokra jezdím vždy opatrně tak nevím jaké jsou limity. Podvozek je dobrý v zatáčkách se to nekroutí, ani nerovnosti motorku nerozhodí. Předek se nastavit nedá ale na zadku je možnost úpravy přepětí pružin . Motor je bomba ,po zajetí je to paráda ,síly má na rozdávání i v nízkých otáčkách od nějakých 1 700 otáček je to lokomotiva ,velký objem je znát, maximální krouťák se sice dostaví až něco málo přes 3 000 ot. ale to už to jede dávno jako splašený. Sedačka je v celku pohodlná ,po sto kilometrech je to ještě v pohodě. U spolujezdce je to horší ,nemá tolik pohodlí (říká moje žena)menší sedačka a dozadu se zužuje. Na druhou stranu se tato motorka prodává jako pro sólo jezdce ,sedačku, opěrku a stupačky pro batůžek se musí dokoupit zvlášť. Brzdy ,předek je slabší díky jednomu kotouči je třeba s tím počítat, ale při použití obou to brzdí dobře. Jde o zvyk.
Úložný prostor zde není žádný ale dá se vše dokoupit. Já osobně to neřeším ,stačí mi malý tankvak na peněženku ,doklady a brýle abych si mohl přečíst jídelní lístek při občerstvovací zastávce. Stejně jezdíme jednodenní výlety.
Motorce se nejvíce líbí rovný povrch a spoustu krásných táhlých zatáček to je prostě paráda ,mohu potvrdit prostě si chrochtá(m).Město jí taky nevadí, ve chvíli kdy se rozjedete tak se váha tohoto mastodonta ztratí.
Mašinu mám od dubna a najeto skoro 7000 km. Jezdím dokud počasí dovolí protože jsem se do toho stroje jednoduše zamiloval . Velice mě překvapila spotřeba(pokud nekecá samotná mašina).Papírově má psáno 5,2 l ale já jezdím za 4,4 l(píše mašina).

jassiak
jassiak napsal 07.12.22 v 13:20 10b.

Nech sa dobre jazdi.

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 05.12.22 v 22:00 10b.

jo Indian je hold Indian .
Chystám se taky na jeden ,ale o něco větší kousek.
Tak ať slouží do roztrhání gum a ještě víc .

Guzo
Guzo napsal 03.12.22 v 10:58 10b.

Pekná,vzducháč...
Aj keď mne sa najviac páči v tej bežovej.

DoctorDevotee
DoctorDevotee napsal 03.12.22 v 10:24 10b.

Aj ja som ju chcel. Ale nebola.

Detař
Detař napsal 02.12.22 v 15:13