Yamaha XT1200Z Super Tenere (2010)

Vlastník 13Jarda03
Vloženo 30.11.2022
Aktualizováno 1.12.2022

Univerzální, spolehlivý a návykový stroj, co se nechá upravit k absolutní spokojenosti.

První dojmy - Přechod z choppera na ST byl fascinující.Netřeba komentovat, úplně jiný koncept, výkon, výbava a hlavně rozšíření možností.Co mě trochu překvapilo je zvuk, jaký vydává motor, je to taková “vejtřaska” Nicméně je to normální, každou co jsem slyšel měla projev +\- stejný.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji lidem, co hledají spolehlivou, poctivou motorku, která je kompromisem ve všech směrech motoradovánek s převahou pohodlí.

Doplňky na motorce - Vybavení:
Úprava řídící jednotky (Pepoš)
Laďák Leo Vince titanium
Original boční kufry Yamaha
Top case Kappa
Boční padací rámy Kappa + brašničky na míru
Al spodní kryt motoru Givi
Plexi kryt předního světla
Boční deflektory vrchní deflektor na předním plexi
Přídavná dálková světla
Vyhřívaná sedadla
Gipro
Bypass tlačítek displaye - na řidítku
Alarm otřesová čidla
Prodloužení zrcátek Marselus
Centrální stojan
Předkopy
CNC nastavitelné páčky

Velkou Tenerku jsem si vybral z toho důvodu, že jsem hledal něco univerzálního. Mám radost, že se všemi úpravami a doplňky, co tam v současnosti mám mi nabízí vše, na co mám momentálně náladu a chuť.
Chci se kochat a čumet po okolí v pomalých rychlostech - můžu.(u supersportu to moc pohodlné nebude)
Chci cestovat dálky i ve dvou? Naházím kufry, natankuju obstojných 23l a se všemi doplňky, můžu vyrazit v dost slušném komfortu.
Chci ochutnat šotolinu, polňačku, cestu kolem Labe (za chlapama na ryby) - můžu a zase s klidem, že moto na to má a “neničím” ho. Jen to chce vhedné gumy
To jde ruku v ruce s jízdou ve stoje - přejezdy retarderu, kolejí atd. Prostě pohoda.
Chci se svézt 200km/h - taky můžu,i drobet víc…(Upravená jednotka v Pepoš moto dělá opravdu hodně)
Jsem spokojenej a jako bonus beru, že STček není tolik a nejsou ani tak okoukané jako třeba BMW.
Chvály bylo dost, tak taky trochu kritiky.
Uvítal bych ostřejší brzdy.
Přední světlo také nešajní nijak zázračně, ale nechá se pořešit ledkama.
Pedál zadní brzdy je strašně malej - nechá se pořídit rozšíření.
A kdo má opravdu rád off road, tak na velké dovádění to také nebude, váha je znát a 19ka kolo prostě není 21
I tak se najdou lidi, co se toho nebojí a dokážou na tom divy. Závěrem chci říct, že “holá” Tenerka je taková nedotažená a vyžaduje dost investic ohledně doplňků, což nejsou úplně levné věci. Někdo může říci, že je tomu tak u všech moto, ale tady to platí dvojnásob.
Po dovybavení, je to opravdu Super stroj a mé povaze sedí úplně skvěle!

kulda
kulda napsal 28.01.23 v 08:00 10b.

Ahoj taky uvažuji o změně z cruiser xv 1600 Yamaha na tuhle Yamahu pořád zvažují asi nejsem tak odvážný abych nebyl já a žena sklamani s posedem a pohodlím?dik

Milošš
Milošš napsal 07.12.22 v 18:59 10b.

Přeju ti hodně kilometrů bez nehod. Super motorka, vím o čem mluvím.

LazyFrog
LazyFrog napsal 05.12.22 v 23:28 10b.

Krásně popsáno, fajn fotky

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 05.12.22 v 14:24 10b.

super

Petr7474
Petr7474 napsal 05.12.22 v 09:08 10b.

dobré info