Honda CB 125F (2022)

Vlastník Pjerdy
Vloženo 27.10.2022
Aktualizováno 17.5.2023

Velice schopné přemisťovadlo ideální na denní kratší trasy (práce, nákupy, úřady a vůbec jakékoliv městské či meziměstské popojíždění) s absolutně neskutečnou spotřebou.

První dojmy - Velice rychle jsem si zvykl (první trasa byla převoz po koupi domů, cca. 250km) a pak denně cca 25km do práce. Okamžitě padla do ruky, je hodně lehká, takže manipulace bezproblémová a při tom je dost vysoká, takže jezdec nemá pocit, že jede na něčem, co motorku jen vzdáleně připomíná.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, co (se) chtějí: - naučit jezdit - jezdit i šetřit zároveň - vždy zaparkovat - nelámat si hlavu s velkým provozem či ve špičce ucpaným městem

Doplňky na motorce - Zadní kufr

27.10.2022
---

Volba CB125F byla jasná po přečtení jistého článku zde na Motorkářích, kde se tester zařekl, že u tohoto stroje vyjezdí nádrž za víkend. Nevyjezdil. A když jsem si pak u tohoto CB125F spočítal měsíční úsporu financí za palivo na cesty do zaměstnání oproti autu či autobusu, k tomu jsem přičetl to, že jako čerstvý držitel řidičáku sk. A bych díky této mašině mohl motorkařit v podstatě denně a přidal jsem velice příznivou cenu nového stroje, bylo okamžitě rozhodnuto. Navíc mě baví motorku řídit, a ne si nechat prdel vozit na skůtru, kde se rozjedu, zabrzdím, zaparkuju a tím veškeré ježdění končí.

Motorku ke koupi jsem hledal v červnu 2022. Samozřejmě prvně novou, ovšem jelikož byly kompletně vyprodané, nebyla šance. Naštěstí se na bazaru objevily dva kusy modelu 2022, oba měly najeto jen pár set kilometrů a cena byla o dost nižší, než u nového stroje. První mi zmizela pod rukama, druhá už ne a po rychlé domluvě a vyřízení byla za pár dní doma. Přebíral jsem ji s čerstvě najetou tisícovkou akorát po první garančce.

Od 2. července 2022 jezdím do práce v drtivé většině právě na téhle CB125F a dokud nenasněží, nebo nezačne mrznout, jezdit budu i nadále. Tankuju jednou za měsíc plnou (za 400-500 Kč dle ceny benzínu). Zatím jsme spolu najeli cca. 2000km v teple, zimě, dešti i větru. Úspora na palivu za ty 4 měsíce (jen za cesty do práce) dělá cca. 5000 - 6000 Kč. Mnoho lidí jistě podotkne: "Proč sis chuju kupoval motorku za desetitisíce, když chceš šetřit?"...Protože v prvé řadě tady jde o to ježdění a jako bonus je rozhodně velká úspora jak na palivu, tak na pojištění a v případě opravdu intenzivního celoročního využívání se ta motorka za pár let sama zaplatí.

Dzawar
Dzawar napsal 30.10.22 v 20:35 10b.

Držím palce at´ dělá radost .Ono jízda na málé motorce má svoje kouzlo , i cestování . Poznáš že jedeš do kopce , průjezd zatáčkou si musíš promyslet aby ten kopec co je za ní si vyjel na 5tku a nemusel řadit.A kdo to nezkusil , tyhle malý dlouhozvihový motorečky jsou neskutečně pružný . Pak když nechvátáš řadit moc nemusíš jen si tak bručíš a nespícháš ono to beztak nejde

Vasko969
Vasko969 napsal 30.10.22 v 12:49 10b.

Super voľba.

Telďas
Telďas napsal 30.10.22 v 09:25 10b.

Ale jo proč ne moc dobře si teď vzpomínám jak sem na 125cc jezdil na učňák natankoval jsem plnou a celý měsíc sem jezdil za 2.5l na 100 kamarádi s 2t motorkami mohli závidět , proto si umím představit jezdit s tím do práce místo velký mrchy která žere jako auto ... Ať slouží

novis79
novis79 napsal 28.10.22 v 06:38 10b.

Perfektni motorka, tem test na motorkarich jsem taky videl, kdych si mel kupovat motorku tak si ji taky koupim.