Honda GL1500 GoldWing (1994)

Vlastník Zipák
Vloženo 11.10.2022
Aktualizováno 16.10.2022

Krásná hranatá motorka. Nepřehlédnutelná legenda!

Motorka koupena od J J moto Zlončice

BMW R 1150 GS: Nevyhovuje ve všech bodech
Honda GL1800 GoldWing: Moc nová.Ale tady chci poděkovat kamarádovi Gugovi za možnost svést se!

První dojmy - Stabilní v nízkých rychlostech,respekt, ovládaní a projev tak jak jsme dlouhá léta zvyklý

Motorku bych doporučil pro - Malé silné chlapy co vědí co chtějí..

Doplňky na motorce - Zatím nic

Recenze, jelikož jsem vždy využíval motocykl k cestování tak i popis bude zaměřený na pocit z jízdy, pohodlí a spolehlivost daného motocyklu. ( Podrobněji postupně v deníku ).
Tak, že konkrétně první svezení první výlet: Posez na motocyklu pro mých 170cm je úplně ideální s rezervou dosáhnu oběma nohama na zem. Na těžký motocykl jsem již dlouhá léta zvyklý, ale přes to tady respekt je! Poměrně široká řidítka směrem k jezdci usnadňují pomalejší manévry. Jednička,dvojka - velice pomalé kvalty. Na trojkou se dá v pohodě odbočovat na křižovatkách, čtyřka město od 70 km/h klidně pětka. Lineární zátah se koná od 1500 ot./min. Kvalty zapadají naprosto přesně a čistě.Brždění motorem se tady příliš nekoná. Za jízdy zvuk turbíny co jen částečně dává tušit sílu, kterou ještě skrývá. Při volnoběhu si motor jemně přede trochu to připomíná Tatru 613 ??
Jízdní vlastnosti: K dokonalosti dnešních motocyklů toho zbývá celkem dost . Dlouhý rozvor, ocelový rám značí, že se stroj vlní. Několik stovek km a člověk si zvykne. Tlumiče: Měkká přední vidlice, řidítka v gumách prostě k jezdci se nedostane nic i vibrace zde znamenají sprosté slovo. Zadní vzduchové tlumiče se dají snadno ovládat ze sedla řidiče.
Brzdy jsou spíše s jemným nástupem a kdo chce brzdit musí mačkat.
Výhled z prvu jsem si myslel, že mi bude vadit pohled přes plexi,ale je to úplně v pohodě.
Pohodlí a posez. Jedním slovem dokonalost! Netřeba zde vymýšlet nějaké gelové sedlo. Kapota :Pršet přestává při dosažení 60km/h .Kufry na otvírání páčkami si člověk rychle zvykne.Velikost dostačující snad pro každého...

tomcruise77
tomcruise77 napsal 18.10.22 v 18:02 10b.

Hezký parník. Někdy bych si to zkusil.

Sema
Sema napsal 18.10.22 v 00:13 10b.

Pěkný stroj. Přeji mnoho skvělých cestovních zážitků.

petr13
petr13 napsal 15.10.22 v 20:53 10b.

hezká

Tomis69
Tomis69 napsal 15.10.22 v 08:28 10b.

Krasavice Ať ti dělá jen radost.

Snekofon
Snekofon napsal 12.10.22 v 11:27 10b.

Čím jsem starší, tím víc mě baví motorky, které jsem dřív nesnášel... GL1500 vždycky patřila do skupiny motorek, nad kterým jsem ohrnoval nos... no a teď ji pořád tedy nemám na seznamu přání, ale už se na ni se zalíbením podívám a mám radost, že ještě pořád brázdí cesty. Tak ať ti ten parádní zvuk šestiválce pěkně dlouho hraje