Honda CB 650F (2017)

Vlastník honzastr
Vloženo 11.10.2022
Aktualizováno 11.10.2022

Nástupce legendárního Horneta od Hondy. Motor má vyšší objem a je naladěný na vyšší kroutící moment. Omezovač, stejně jako maximální výkon, je oproti Hornetu níž.

Motorka koupena od mrazikovo (Příbram II)

Honda CB 600F Hornet: Cenový rozdíl oproti o 10 let mladší motorce nebyl tak markantní.

První dojmy - Prozatím naprostá spokojenost. Je to moje první motorka, tudíž nějakou dobu budu velmi opatrný. Vyšší kroutící moment oproti zvažovanému Hornetu je dle mého názoru pro začátečníka spíše bonus, protože stroj umí rozumně akcelerovat i od nižších otáček.

Motorku bych doporučil pro - Dospělá motorka, současně ale pořád vhodná pro začátečníka, který po zajetí nebude hned muset měnit za silnější stroj.

Při hledání první motorky pro začátečníka jsem po nějaké době strávené výběrem ideálního modelu zakotvil u Hondy a jejich legendárního Horneta. Vybíral jsem mezi novějšími modely s elektronickým vstřikováním, aby mi odpadla péče o karburátory.

Nakonec ale padla volba na nástupce Horneta s motorem o vyšším objemu, celkově o něco nižším výkonem a nižšími maximálními otáčkami, zato s vyšším kroutícím momentem a tudíž lepší použitelnosti v celém spektru otáček - vhodnější pro začátečníka.

Současně rozhodovala i cena, kdy rozdíl mezi Hornetem z roku 2007 a CB650F z roku 2017 nebyl nijak markantní.

Po koupi proběhl základní servis: výměna oleje a filtrů, kontrola a vyčištění brzd. Současně jsem vyměnil pneu za Pirelli Angel ST za původní sjeté ve středu. Rozdíl je obrovský, motorka jde krásně do zatáček a nemusím ji nijak nutit, jako tomu bylo u předchozích, zploštělých pneu.

Paulano
Paulano napsal 11.10.22 v 15:21 10b.