Suzuki GZ 125 (2004)

Vlastník VikiBrno
Vloženo 10.10.2022
Aktualizováno 8.4.2023

Koupil jsem ji synkovi na dojíždění do školy, na naučení bude určitě stačit :) Zatím se to jeví jako celkem dobrej stroj :)

První dojmy - Koupil jsem ji kousek za Bruntálem a odvezl ji po ose do Prostějova, na 125 dobrý, optimální cestovní rychlost se mi jeví tak 75-80km/h. Pak jsem s ní jel i na Vysočinu, to tankování za pár stovek je fakt pecka :)

Motorku bych doporučil pro - Motorka pro naučení, ale dá se na ní už i celkem solidně cestovat. Prostě už to není uřvaná a utahaná 50ka :)

Doplňky na motorce - Držák na mobil - navigaci, zásuvka 12V 2x USB s digitálním voltmetrem a ampérmetrem. Zadní nosič brašen + podpěry bočních brašen + brašny

Trošku mě trápí délka řadičky, jeví se mi ukrutně krátká (budu ji prodlužovat cca o 2-3 cm), taky polohu pedálu zadní brzdy jsem musel trošku upravit (snížit).
Chtěl jsem pokud možno jednoduchej stroj pro mladýho, což jak očekávám jednobuch bude, uvítal bych na ní krom el. startéru ještšě nakopávačku, jo a nejdou tomu zhasnout světla, prostě jak otočíš klíčkem tak svítí, při odcházející baterce to může být trošku problém, pokud zdechne někde po cestě, ale to "doladím" :)
Samozřejmě je to takovej prcek a parodie na choppera :), ale radost udělá, svezení je na něm fajn, samo sebou spíš na silnici a jak vidno zvládne i nějaké to delší cestování :) Tak už se mladej těší na čundr :)
Tak motorka doznala pár změn, prodloužil jsem řadičku o cca 3cm (byla fakt pro trpajzlíka a maldej už má hnátu větší jak já), vyrobil jsem zadní nosič na nějakou tu batožinu (16 mm trubka + jeklík 10x20 a pár hodin práce), vyrobil a namontoval opěrky sedlových brašen, koupil brašny (spíš brašničky, je to fakt prcek). Nainstaloval jsem držák na mobil (navigaci), zásuvku 2x USB s ampérmetrem a voltmetrem. Na řídítka dal hezký kožený "chlasták" na 0,5l plechovku. No ještě dokoupím padací rám a asi hotovo. Samo sebou jsem udělal brzdy a na předku jsem vyměnil i ložiska v kole. Pochopitelně jsem vyměnil olej, svíčku, vyčistil karbec a dal před něj palivový filtr, vyčistil a promazal řetěz, lanka, táhla, prostě klasika když nevíte co s tím kdo dělal. No zatím asi dobrý, sezona ukáže :)

PSanec
PSanec napsal 11.10.22 v 12:39 10b.

Vcelku pěkná malorážka.Jen pohodové km.