bmw_renocar_srpen

Yamaha TDM 900 (2005)

Vlastník Mirda6299
Vloženo 23.9.2022
Aktualizováno 30.9.2022

Co ještě jde popisovat na něčem, co bylo tisíc krát popsáno.
Prostě TDM.
Na fotkách sice vypadala voňavjejc, ale jinak to snad bude v pohodě. Pár kosmetických uprav to ale určitě chtít bude.

Yamaha FZS 1000 Fazer: Tédéemka mela za stejnou cenu více cestovních doplňků a preci jen už musim brát v úvahu věk vs výkon. Jinak mám Fazery odjakživa rád

První dojmy - První dojmy napíšu až si ji přivezu. Po šesti letech co jsem prodal Banditu a drandil jen do práce na skútru Aprilia atlantic 250, budu zase v sedle motorky. . Hurááá!! Díky baťůžku že jsi mě ukecala. ? (To bylo pořád - prodal si motorku, koupil skutra, pak kolo pak el. koloběžku, co bude dál? Odrážedlo?). To člověka donutí přemejslet jestli to s tím návratem do dětských let drobet nepřehání. No nic... 28.9.2022 Tak je doma. Po šesti letech na skútru jsem z toho měl docela obavy, ale jak jsem se posadil a rozjel, všechno se mi zase vratilo. Je to teda něco jiného než ctyřvál na kterej jsem byl zvyklej z Bandita. Budu si chvilku zvykat na držení otáček motoru v rozsahu min. od 3000 výš, na ten hrubej zátah po přidání plynu, ale hlavně na to (skutr) že spojka není brzda.. Jinak to jede slušně. Je to taková plynule táhnoucí lokomotiva. Žádný velký emoce, ale poctivě a nezáludně pracující nářadí. No a přesně to jsem chtěl. Jelikož je počasí na prd a téměř pořád prší, budou další informace asi až příští rok.

Motorku bych doporučil pro - Klidná síla a cestování. Kdo tohle vyznává, pro toho Tédéemko je. Né že by neuměla i něco víc...

Doplňky na motorce - Přešité sedlo, padáky, přídavná světla, zásuvka na řidítkách, deflektor, blástry a dvoje stupacky pro spolujezdce kvůli lepšímu podepření boty nad výfukem.. V plánu je centrální stojan, vyhřívané gripy, cnc páčky a boční kufry. Jo a ještě jsem objednal 15cti zubé kolečko k řetězovce, KN filtr a odstavím ten EGR ventil ať to dejchá a jede i v nižších otáčkách.

Vybrána byla hlavně kvůli cestování ve dvou, svoji univerzálnosti a příznivé spotřebě. Jak jsem psal výše, zatím není co recenzovat. Příští rok se chystáme nekam ven na dovču, tak napíšu víc...
Za dva roky si holka udělá plánovaný výlet po Balkáně cca 5000 Km, aneb Memorial mototrip ve stopách Starce Petra.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 30.09.22 v 14:31 10b.

Jyrka86
Jyrka86 napsal 26.09.22 v 21:39 10b.

Zdravím, udělal jsi dobře, mám ji od zimy a jsem nadšenej. K tomu odkez na video