renocar_unor

Yamaha TDM 900 (2005)

Vlastník Mirda6299
Vloženo 23.9.2022
Aktualizováno 4.10.2023

Co ještě jde popisovat na něčem, co bylo tisíc krát popsáno.
Prostě TDM.
Na fotkách sice vypadala voňavjejc, ale jinak to snad bude v pohodě. Pár kosmetických uprav to ale určitě chtít bude.

Yamaha FZS 1000 Fazer: Tédéemka mela za stejnou cenu více cestovních doplňků a preci jen už musim brát v úvahu věk vs výkon. Jinak mám Fazery odjakživa rád

První dojmy - První dojmy napíšu až si ji přivezu. Po šesti letech co jsem prodal Banditu a drandil jen do práce na skútru Aprilia atlantic 250, budu zase v sedle motorky. . Hurááá!! Díky baťůžku že jsi mě ukecala. ? (To bylo pořád - prodal si motorku, koupil skutra, pak kolo pak el. koloběžku, co bude dál? Odrážedlo?). To člověka donutí přemejslet jestli to s tím návratem do dětských let drobet nepřehání. No nic... 28.9.2022 Tak je doma. Po šesti letech na skútru jsem z toho měl docela obavy, ale jak jsem se posadil a rozjel, všechno se mi zase vratilo. Je to teda něco jiného než ctyřvál na kterej jsem byl zvyklej z Bandita. Budu si chvilku zvykat na držení otáček motoru v rozsahu min. od 3000 výš, na ten hrubej zátah po přidání plynu, ale hlavně na to (skutr) že spojka není brzda.. Jinak to jede slušně. Je to taková plynule táhnoucí lokomotiva. Žádný velký emoce, ale poctivě a nezáludně pracující nářadí. No a přesně to jsem chtěl. Jelikož je počasí na prd a téměř pořád prší, budou další informace asi až příští rok. Jaro 2023 Postupem času bych to trochu upřesnil. Co se týče jízdy po městě a ucpaných silnicích, tak to se jí moc nelíbí. Hlavně jízda pri rychlosti mezi jedničkou a dvojkou je se s ohledem na sílu dvouválce a nutnost určitých otáček bez neustálé korekce spojkou tragédie hlavně pro spolujezdce. Prošlo mi rukou hodně motorek, ale tahle je první o které nevím co pravdivě napsat. Chvíli ji nesnáším a hned potom se těším na další jizdu. Je to jako taková výzva kdo z koho.. Takže v reálu asi jo. Baví mě to!!

Motorku bych doporučil pro - Klidná síla a cestování. Kdo tohle vyznává, pro toho Tédéemko je. Né že by neuměla i něco víc...

Doplňky na motorce - Přešité sedlo, padáky, přídavná světla, zásuvka na řidítkách, deflektor a bástry.
Já dokoupil centrální stojan, (tímto děkuji šikovnému zámečníku panu Hanzelkovi) za 1570,- jako originál s příslušenstvím, návodem i dopravou.
Boční nosiče Kappa a kufry Givi v35 NT, CNC páčky a gripy.
Odstavil jsem problémový EGR ventil. Od 2500 otáček je teď klid a motorka necuká. Ještě dám vzduchový KN filtr, ale to až na jaře s výměnou oleje.
24.3.2023
Vyměna filtru za K+N
No abych jen nechválil, tak po rozebrání plastů jsem zjistil že jsou ulámaný některý úchyty na šrouby. Dost mě překvapilo, jak špatně se shánějí
nejen originál, ale hlavně ty bazarový náhradní díly. Nakonec došlo k lepení, tak snad to bude držet.

Vybrána byla hlavně kvůli cestování ve dvou, svoji univerzálnosti a příznivé spotřebě. Jak jsem psal výše, zatím není co recenzovat. Příští rok se chystáme nekam ven na dovču, tak napíšu víc...
Za dva roky si holka udělá plánovaný výlet po Balkáně cca 5000 Km, aneb Memorial mototrip ve stopách Starce Petra.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 30.09.22 v 14:31 10b.

Jyrka86
Jyrka86 napsal 26.09.22 v 21:39 10b.

Zdravím, udělal jsi dobře, mám ji od zimy a jsem nadšenej. K tomu odkez na video