Honda VTX 1300 (2005)

Vlastník Knedlík
Vloženo 25.8.2022
Aktualizováno 31.3.2024

Okouzlila vzhledem, okouzlila jízdou, jízda na ní je pro mne potěšení.

První dojmy - Nevěděl jsem co čekat. Nikdy jsem cruiser neřídil. Poslední zkušenosti byly na mé CBR 600F, ale to bylo již 18let zpátky. Po prvním usednutí a krátkém svezení jsem se zamiloval. Po necelých 2 letech mám najeto cca 12tis km a stále se nemohu nabažit.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je vhodná? Asi pro někoho, kdo nepotřebuje brousit zatáčky a chce si užívat klidnou jízdu.

Doplňky na motorce - Motorka má padáky, předkopy, opěrku řidiče, laděný výfuk Cobra, štít (neplánuji zatím instalovat), a jinak standardní výbava.

Chtěl jsem cruiser/chopper. Prostě něco kochacího. VTX mne dostalo svým vzhledem. Nejvíce právě typ "S" a když jsem zjistil že v bazaru v Praze mají červenou 1300, musel jsem se jít podívat. Fotky fajn, ale skutečnost nesrovnatelně lepší. Prostě pořádný kus mašiny.
Do týdne jsem se rozmyslel a motorku koupil. Jízda na ní je radost. Je to pořádný cvalda, ale jakmile se kola začnou otáčet, jako by zhubla třetinu své hmotnosti. Motor má parádní sílu, i když mi rozmlouvali 1300, že mám jít do 1800. Ale já věděl, že mi třináctka stačí. A taky že ano. Brzdy vím, že nemám mít přehnané očekávání, ale když s tím počítám a nenechávám to na poslední chvíli, tak brzdí v pohodě. Co se ovladatelnosti týče, musím toho najezdit víc a hlavně si na nějaké volné, bezpečné a větší ploše nacvičit náklony. To je pro mě něco něco úplně nového. Původně byla sedačka spolujezdce sundaná (instaluji dle potřeby), stejně tak opěrka řidiče. Obojí jsem ale namontoval a opěrku si nemohu vynachválit. Popřemýšlím jestli ještě přikoupit opěrku spolujezdce. Ale možná ano. Brašny co na ní byly mi zatím velikostně vyhovují. Spotřebu jsem očekával dle recenzí těch cca uváděných 5,8 a po 12 tis. km se pohybuji od 5,3 po 5,7l/100km. Takže spokojenost. Servis základní řeším sám, jinak u šikovného pána v Úvalech.
Nejraději se pohybuji po okrskách. To je právě ten důvod pořízení. Města mě moc neberou. Hlavně tedy pokud jde o semafor za semaforem. A dálnici volím jen když potřebuji kvůli časové úspoře.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 25.07.23 v 12:15 10b.

Krásná.

Paulano
Paulano napsal 01.09.22 v 08:30 10b.

Knedlík
Knedlík napsal 29.08.22 v 19:20

Moc vám děkuji za komentáře. I vám přeji jen vždy pěkné poježdění a šťastný návrat domů.

Čadil
Čadil napsal 28.08.22 v 08:02 10b.

hansdorf
hansdorf napsal 26.08.22 v 20:20 10b.

Tak k týhle sortě jsem ani nečichl, ani mě to tam netáhne. Ale dvě věci musím uznat. Je to krásná motorka a asi tě chytla za srdce. Tak si užívej jak to jen půjde.