Yamaha MT-10 (2022)

Vlastník jjjjarouch
Vloženo 16.8.2022
Aktualizováno 16.8.2022

T?žko popsat slovy, musíte se svézt a nekoukat na krásu

První dojmy - Po prvním usednutí padla do ruky,pohodlná,vyvažovací hřídel v motoru skvěle tlumí vibrace motoru CP i ve vyšších otáčkách je tém?ř bez vibrací.212kg vůbec nejde znát, moto jde krásně do zatáček.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co mají rádi sportovní cestování

Přesedlal jsem z r1 r.v. 2006 která mne nikdy za 15let nezklamala ,ale už sem chtěl n?co sportovního na cestování proto jsem zůstal u značky a koupil mt10. Obětoval jsem pár koní za pohodlí a musím říct že mě výkonem nějak nezklamala skvěle to maskuje krouťákem už od 4000ot.první 3 kvalty jdou na zadní plynem,vlastn? přední kolo se pořád odlepuje od země. Abych vám to popsal ,zkusím to srovnat s r1 127kw. Do3500ot. byla lepší r1,protože motoru CP se pod 3000ot. nelíbí potom až do 11000ot. Mt10 vede a nad 11000ot už zas vede r1 ale ta pak už točí skoro 14000ot Jestli na to někdo sedne z 600 nebo 750 tak věřím že z toho bude hotovej.Moto je stvořená do hor do kopců a zatáček. Spotřeba byla dobrá při zajíždění do 6-7000ot. Pak už to papá . Maximáln? 200km do rezervy cestou do Alp klidnym tempem bez dálnic.Brzdí to dobře stejn? jak R1 brzdy jsou úplně stejné.Abs a různí asistenti se dají vypnout a různě ubírat zásahy do jízdy, takže do jízdy to moc nehrabe. Na to že je tam jen taková čočka, tak to svítí skvěle,hodně do šířky vidím v noci i zvířata v lese. Pro 2 to moc není je to skoro jak na supersportu.Mám zatim najeto 4000km tak porucha žádná a doufám že ani nebude. Ten kdo hledá něco na sportovní cestování je to skvělá volba. T?žko říct ,třeba kdybych se svezl na zh2 nebo sd1290 tak bych měl něco jiného ale zatim spokojenost.

PaloV
PaloV napsal 19.03.23 v 17:48 10b.

Super stroj , kufry tiež moc fajn zladené s moto.

janbi
janbi napsal 11.10.22 v 20:26 9b.

Pěkné, moc pěkné.
Krom základu se mi moc líbí kufry. Žádný krabice. S mašinou moc pěkně sladěné.
Radost vyrazit!

Paulano
Paulano napsal 16.08.22 v 15:17 10b.

Povedený stroj, tak kolama vždy dolů!

Brukev
Brukev napsal 16.08.22 v 15:10 10b.

Tahle barevná kombinace je TOP a myslím že se fakt povedla.. I všechny testy mluví o zlepšení vs minulá generace. Ještě pořád je to kus poctivé motorky... tak nějak po ní taky pokukuju, ale od té doby co jsem sundal z 1290 všechny ty plexiskla, tak sem z ní udělal vlastně pohodlný naked a teď sem zase vyfoukanej ale spokojenej ... I FZ1 měla své kouzlo takže vím že 10ka musí být top

PSanec
PSanec napsal 16.08.22 v 12:49 10b.

Máš moc pěknou motorku. Je obdivuhodné, jak 10ti letý kluk zvládne tak přemotorisovanou bestii. Přeji ti jen pohodové km.