Honda CBF 600S (2005)

Vlastník Frybis
Vloženo 19.5.2022
Aktualizováno 29.8.2023

Nenáročná, stabilní motorka pro začátečníka s dostatkem výkonu. Motor držák, podladěný z Horneta, který se pak jen rámem a mapu liší od supersportu CBR.

Kawasaki Versys 650: 3 Versyse, na které jsem se byl podívat, byly ve špatném stavu.
Suzuki DL 650 V-Strom: S výškou vpodstatě 180 cm jsem měl problém - stál jsem na špičkách.

První dojmy - + Skvělá výška posedu. - Větší hmotnost.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo se rozhodl si udělat řidičák na motorku (a předtím neměl) v pozdějším věku, tedy 30+.

Doplňky na motorce - Padací rám, topcase Givi, boční kufry Oxford, tankvak Oxford, USB/12V zásuvka, cestovní vyšší plexi

Skvělý posed, příjemné ovládání i v malých rychlostech, padla hned do ruky. Je sice těžká (220 kg suchá hmotnost), ale hned při rozjetí se váha ztrácí a motorka se naklápí a zatáčí jako kdyby měla 180 kg.

Rozsah otáček sedí více pro jízdu na okrskách a po městě, na okruhu se sice neztratí, ale je tam cítit kratší rozsah jedničky a posledních stupňů.

EDIT 5.6.2022 // po prvních cca 600 km zjišťuji první poznatky:
do řidítek se dostavují vibrace při vyšších otáčkách, tedy když jedete od tchýně z vedlejší vesnice konečně domů, takže na prvním a druhém zařazeném stupni cca od 7 tis., na druhou stranu vytočení CBFka nad 7 tis. postupně k 10. tisícům dopřeje řádný nárust výkonu, o kterém ani nevíte, že je v motorce schovaný

5.6.2022 jsem to s kamarádem byl projet přes Slavkov, Bučovice, přes nehodami proslulé buchlováky, až kamsi pod Kyjov a z jihu potom zpátky k Brnu. Slunko pálilo řádně, spocení jsme byli jak trenéři volejbalu s mladšími žákyněmi ve společných sprchách, ale stálo to za to

před Syrovínem jsem se málem vysekal - člověk nemusí jet ani rychle, držel jsem si sotva šedesátku, ale pravotočivá zatáčka se najednou zavřela víc, než jsem čekal, a tak jsem i přes snahu naklopení přejel do protisměru - brzdil jsem jen motorem, což asi byla ve finále lepší varianta, protože byl v zatáčce i rozsypaný písek. Chyba byla jasně na mé straně - tlačil jsem na řidítka, díky kterým se kolo paradoxně do zatáčky nenaklopí, ale právě zpomalí

Na druhou stranu - co jsem četl deníky jiných majitelů CBF, tak mám pocit, že se motorka naklápí velmi dobře, ale člověk si musí dát pozor na řidítka, kterých se musí takřka nedržet, a snažit se celým tělem naklápět motorku současně s pořádným pohledem do zatáčky, což tato motorka dovoluje a skvěle na to odpovídá

milec
milec napsal 30.08.23 v 12:01 10b.

Parada

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 26.05.22 v 13:32 10b.

Pěkná

Kali88
Kali88 napsal 19.05.22 v 21:14 9b.

Hezky napsáno, ať dělá radost

Čadil
Čadil napsal 19.05.22 v 14:52 10b.