Yamaha FZ6 Fazer (2005)

Vlastník michal372
Vloženo 3.5.2022
Aktualizováno 25.10.2022

Vraví sa že stará láska nehrdzavie. Tak to bolo aj v mojom prípade. Po predaji môjho bývalého staršieho Fazera som vedel že si ho kúpim ešte raz alebo už novšiu FZ6-tku.

Motorka koupena od Bazos

Suzuki GSR 600: Pozeral som aj po tejto motorke. Je to veľmi pekný naháč, ale od kúpy ma odradilo to že nemá polokapotáž.
Honda CBF 600S: Lebo Yamaha je Yamaha a tým to konči.

První dojmy - Prvé dojmy boli hneď príjemné. Už pri pohľade som vedel že si budeme rozumieť. Motorka mi hneď sadla, takže nebolo o čom. Hneď som vedel že bude už moja.

Motorku bych doporučil pro - Je to univerzálny bike. Čiže pre každého, kto hľadá praktickosť aj výkon. Spoločník na každý deň.

Doplňky na motorce - Padacie rámy, kufor Givi

Pri predaji mojej staršej Yamašky fzs 600 Fazer som vedel že sa určite ešte vrátim k Fazeru. Či už to bude novšia so vstrekovaním alebo ešte karbec, no musel to byť Fazer. A tak sa aj stalo. Bandit nebola vôbec zlá motorka, ale Fazer má srdce a to je to čo mi na Banditovi chýbalo.
Takže som majiteľom tejto krásky. Je to ročník 2005, 72 kw verzia s polokapotážou- ten dizajn predných svetiel, teda mačacích oči je fakt boží. To sa chlapcom Japonským vydarilo na 1*.
Srdcom tejto krásky je motor z legendárnej Yamahy R6 odladený na viac stredné pásmo. Motorka v nízkych otáčkach je relatívne kľudná. Od 8000 tisíc začína peklooo do obmedzovača. O prívod paliva do valcov sa stará elektronické vstrekovanie Mikuni. Prevodovka je 6 stupňová. Rám motorky je hliníkový. Hmotnosť aj s náplňami je niečo málo cez 200kg - čo vôbec nie je veľa.
Motorka je veľmi ľahko ovládateľná, zvládne ju aj ženské pohlavie.
Posed na motorke je jedným slovom- Parádny! Oproti predchádzajúcej generácie je to luxus sedenie. Takže dlhé trasy nie sú absolútne problém, človek si užíva každý kilometer na tomto stroji. Polokapotáž odvádza svoju prácu na 100% pri 90tke ani nevie človek že ide na motorke a to doslova. Spotrebu paliva neriešim ale jedno viem že je menšia ako na Bandite, nemám to presne zmerané ale podľa počtu km a palivá v nádrži vždy spravím viacej kilometrov, takže opäť ďalší bod pre Fazera.
Motorka sa najlepšie cíti na cestách, poľné cesty a pod sa dajú prejsť no nie je to enduro, čiže pomaličky sa dá prejsť aj po šotolinách.
Čo sa týka ešte toho posedu, tak ľadvinka si pochvaľuje.
Ďalší edit pridám neskôr ??
Motorka predaná. Kúpa BMW F800ST

michal372
michal372 napsal 09.05.22 v 14:19

Ja som maximálne spokojný a hlavne to pohodlie

Pítrs888
Pítrs888 napsal 08.05.22 v 20:47 10b.

Za mě moc dobrý výběr, já sám mám druhého fazera a to verzi S2. Dle mě velmi praktický stroj s dostatečným výkonem.

Vasko969
Vasko969 napsal 06.05.22 v 11:21 10b.