Suzuki DL 650 V-Strom (2008)

Vlastník PeeteaCZ
Vloženo 24.4.2022
Aktualizováno 3.5.2022

Moje první. No... druhá. Jako asi třetí. A na dlouho poslední.
Ale jako... První byla Číza dvapade panelka. V sedmnácti. Asi do jednadvaceti, kdy ji mě nechala viset za vesnicí a než jsem ji stihl odvézt, ukradli ji. Pak skútr Burgman 650. Koupen před mě

Honda CBF 600S: Malý výběr ojetých motorek
Honda XL 650V Transalp: Designově se mi líbí víc Stromek

První dojmy - Protože to je defacto moje první motorka, kdy papíry jsem dělal víc než před dvaceti lety, byla předváděcí jízda před koupí trošku boj. Ale musel jsem ji mít. První posez, pecka, absolutně perfektně mi sedla. Výška, rozložení hmotnosti, posez, všechno, jakoby by soudruzi v Japonsku vyrobili přímo pro mě.

Motorku bych doporučil pro - Nenáročnému začátečníkovi, jako jsem já.

Doplňky na motorce - Gipro ukazatel zařazené rychlosti, padáky, vyhřívané hefty, montáže bočních a topcase, držák na telefon, tři kufry Givi.

O motorce jsem uvažoval už dlouho. Vybíral jsem, co pro mě, jako začátečníka bude nejlepší. Jednám dost impulzivně a pokud se mi něco zamlouvá, koupím to bez rozmyslu. Ale tady jsem věděl, že takhle by to s motorkou nemělo fungovat. Alespoň ne u mě, s téměř nulovými zkušenostmi.
Kandidáti byli dva. Honda CBF600S a právě Suzuki DL V Strom 650. Na poslední chvíli se k nim přidala ještě Honda XL 650V Transalp.
Nejvíc se mi designem líbil Stromek, co jsem měl načteno, pro začátečníky možná o chloupek lepší volba by byla Honda CBF. Transalpa mi doporučil kamarád, který ho měl a miloval ho.
Bohužel, výběr CBF v ceně, kterou jsem byl schopen zaplatit byl žalostně malý a když už jsem našel nějakou, která nebyla přes půl planety, nebo v zářivě žluté barvě, byl to vrak.
Transalp mě celkem zaujal, jak o něm psali jeho uživatelé. Taky, příjemná motorka, co vydrží nesmysl, vlastně ve 200k je tak nějak akorát zaběhaná. Ale mně se bytostně nelíbil.
Takže Stromek. Výběr slušnej, design za mě moc povedenej a prý je hodnej na začátečníky. Po čtrnácti dnech padl výběr na černého krasavce v relativně pěkném stavu a dojezdové vzdálenosti. Včera jsem pro něj byl. Domluva nad strojem rychlá, prodejce trochu zrychlenej, ale v pohodě. Testovací jízda a tradá, 110 km domů.

Zatím teda jen zkušenosti jen z této první jízdy. A bomba. Naprosto mě ta motorka chytla. Kamarádovi jsem psal hned po dojezdu, že Stromek (Vojtěch - včera měl svátek, tak manželka rozhodla, že to bude Vojtěch, nakonec přejmenován na Píďu) je pohodlnej jako prase, klidně bych dal ještě 300km. Ovladatelnej jak kolo a fakt odpouští. Za mě pecka a vím, že jsem asi nemohl vybrat líp.

MajsnerD
MajsnerD napsal 15.03.23 v 13:17 10b.

Výborně napsaný.. Taky po něm pokukuju.

Geodet
Geodet napsal 11.05.22 v 07:47 10b.

Dobrá volba.

JardaBar
JardaBar napsal 07.05.22 v 21:27 10b.

Goodji
Goodji napsal 26.04.22 v 20:05 10b.

Guga
Guga napsal 24.04.22 v 22:05 10b.

Tak ať slouží
A jsem zvědav, za jak dlouho budeš chtít na hektolitr?!