Buell XB9S Lightning (2007)

Vlastník Amík
Vloženo 12.3.2022
Aktualizováno 12.3.2022

Opět nově složený kousek 3/2022 po kompletním rozdělání.

První dojmy - Neléčitelná nemoc - Buellmánie, kterou může překonat jen Indian Scout 101 r. 1928 o obsahu 750 cm3. :-)

Motorku bych doporučil pro - Cvokům, jako jsem já, se stejnou diagnózou - Buellpacient.

Doplňky na motorce - Pár jich tam je.

Po nákupu moto Buell XB9SX s poškozeným motorem v r. 2020 motorka komplet rozdělána, použitelné díly motoru a motorky rozprodány, zbytek použitelných dílů vyčištěn a uložen do "skladu" do doby nákupu nekompletního motoru z XB9. Vize byla jasná, opět XB9 probudit k životu a dát mu nový vzhled. Čekání na motor se poněkud protáhlo, protože díly na XB nějak došly a motory tuplem. Nakonec jsem ho vyměnil za kompletní motor z XB12S. Holý odmašlený motor z XB9 byl nakonec doma a pak už to šlo rychle. Celková kontrola stavu motoru, kompletace, eletrika, výměna drobností, příprava věcí na lak, nákup doplňků v červeném eloxu, načerpání sil a chuti zavřít se na 3 dny ke skládání. Konečně hotovo. Zjišťuji, že čím jsem starší, tím si se skládáním víc hraji. Nebo víc zapomínám a jsem pomalejší. Všechno kontroluji 5x, dříve tak 2x a stačilo to.

vilem_i_am
vilem_i_am napsal 19.03.22 v 18:19 10b.

Krásný stroj. Taky jsem se nakazil Buell virem a doufám že se z toho nikdy nevyléčím. Ať ti to jezdí!

DoctorDevotee
DoctorDevotee napsal 15.03.22 v 17:53 10b.

Luxusna raritka

kain80
kain80 napsal 13.03.22 v 16:53 10b.

dragsterrr
dragsterrr napsal 13.03.22 v 16:41 10b.

Tak to je nadherna pracicka

Amík
Amík napsal 13.03.22 v 10:20

Díky za příjemné komentáře. Snekofon - pravda, servis neřeším, za 18 let sedlání Buellű jsem se už hodně sám naučil. Navíc mě ta značka hned na úvod chytla tak, že jsem celou dobu křečkoval díly do zásob, když se někde objevily. A spoustu věcí se dá nahradit, předělat, vyrobit... ilicc - je to větrák k dochlazování zadního válce. Občas je potřeba.