Beta RR Enduro 350 (2022)

Vlastník hofi01
Vloženo 17.2.2022
Aktualizováno 25.3.2024

Nový model ostrý RR 350 Racing.. jsem zvědav..

První dojmy - Je to nový, stříkačka, reakce na plyn okamžitá proti karburátoru, takže neopatrný nechtěný pootočení plynu je hned znát. Proti starému modelu, který jsem koupil již upravený na minulého majitele (jeho nastavení mi sedělo), je to vysoký jak prase.

Doplňky na motorce - - doplňků bude poskrovnu, motorku jsem vybavil jen chrániči páček Cycra a větším krytem motoru a přepákování Crosspro.. ještě zbývá namontovat chrániče chladičů Artafon a tím výčet končí..

S první Betou jsem nevěděl co očekávat, zda mě to vůbec chytne, atd. V průběhu času jsem nakazil ženu, která si hned ze startu pořídila Betu Xtrainera 2020. Začali jsme jezdit na naší domovskou trať spolu s kamarádama. Po 3 letech ježdění už teda vím co čekat, že mě to baví a pokud to jen trochu půjde, tak chci takovouhle motorku mít už vždycky doma.
Takže někdy na začátku října hlava jak pátrací balón, jo, vzal bych novou, ale co, zase 4t, nebo zkusit 2t. Nakonec padlo rozhodnutí jít opět do 4t, ale do "slabší" 350, která mi podle slov mistra Zdeňka Gottwalda zlepší techniku jízdy (to jsem teda zvědav :) ).
Vyšlo to na knop, ale po 2 měsících čekání jsem si jel Betu vyzvednout k prodejci, asi 2 dny před Štědrým dnem, moje první nová motorka v životě ! Doma šla z auta rovnou pod stromeček, kde stála celé vánoce. Ono ležet na gauči u pěkného filmu a sem tam sklouznout okem na krasavici nádhernou se ukázalo jak super kombinace. Každopádně v půlce ledna přišla i první vyjížďka a bylo to i přes katastrofální počasí a podmrzlý terén moc fajn.

23.3.2024 - po dvou letech a 54 mth můžu říct jen jediné - ta motorka mě kurevsky baví !! Motorka je pocitově lehčí než bývalá Beta RR 430, že by byla slabší nějak zásadně nepociťuju, hlavně okamžitě reaguje na plyn. Ve svém věku už ze mě závodník nebude, nějak neřeším vteřiny, ale snažím se zlepšovat si techniku jízdy, často si s motorkou hraju na překážkách nebo nějakých trialových pasážích, které se snažím projet technicky správně bez šlápnutí. Vlastně se tak snažim přenášet to, co si nejdříve vyzkouším na trialce. Jinak na nějaké hodnocení spolehlivosti mám asi zatím pořád málo hodin, ale zatím motorka funguje parádně a jsem rád, že jsem se rozhodl si jí koupit.

2022

26.2.2022 - 3 mth - v Kavo Racing v Táboře u Rudy Kavského byl přehrán nový
software do motorky a vymazána jedna chyba na diagnostice
- výměna motorového oleje Bel-Ray 10W-50 a olejového filtru
Hiflofiltro HF 631 a oleje v převodovce Bel-Ray 10W-40
29.4.2022 - 11 mth - reklamace křivé podsedlovky u výhradního dovozce Beta Fabian
v Dobříši - od výroby jsem měl jednu část podsedláku zmetkovou a tím pádem byla
prdel šejdrem - vyměněno na záruku
5.9.2022 - 13 mth - - výměna motorového oleje Bel-Ray 10W-50 a olejového filtru

2023

10.3.2023 - 25 mth - výměna motorového oleje Bel-Ray 10W-50 a olejového filtru
Hiflofiltro HF 631 a oleje v převodovce Bel-Ray 10W-40
- instalace chráničů chladičů Artafon s ventilátorem
- montáž Tublissu do zadního kola, montáž silné duše do předního kola a zároveň
s tím přezutí na pneu přední Mitas Terra Force - EF 90/90 - 21 a zadní Mitas
Terra Force - EH 140/80 - 18.
- zakoupení a montáž zásuvky na nabíjení mobilu
- zakoupení a montáž držáku navigace-mobilu od firmy LS Adventure 4.0
- instalace magnetického držáku RZ, který na míru vyrobil kamarád Leoš
10.11.2023 - 40 mth - výměna motorového oleje Bel-Ray 10W-50 a olejového filtru

2024

23.3.2024 - 54 mth - výměna motorového oleje Bel-Ray 10W-50 a olejového filtru
Hiflofiltro HF 631 a oleje v převodovce Repsol Transmision SAE 75W
- zakoupení a výměna pneu - přední Mitas Terra Force - EF 90/90 - 21 a zadní Mitas
Terra Force - EH 140/80 - 18 + kontrola ložisek v kolech, vyčistění prachovek a promazání
- servis předních tlumičů u Zdeňka Gottvalda
- vyčištění a promazání přepákování
- drobná oprava poškozeného zadního blatníku po nepovedeném wheelie

Mann
Mann napsal 01.11.22 v 08:38 10b.

Krásné enduro, s třipade ve čtyřtaktu musí být neskutečná zábava Jen s tím musí člověk něco malinko umět což není, bohužel, můj případ

Hrabě-X
Hrabě-X napsal 07.06.22 v 19:27 10b.

Krásná. Na tom bych se asi zabil. Ale s úsměvem na tváři. Hodně šťastných nejen blátivých motohodin!

Vojta_M8
Vojta_M8 napsal 23.02.22 v 18:35 10b.

Za jizdu kde chces

bruttopyr
bruttopyr napsal 19.02.22 v 20:49 10b.

Koukám další Beta do terénu a ještě skvělé načasování pod vánoční stromek!
Jestli dorazíš na sraz skútrů Prase do Budišova nad Budišovkou, tak pokecáme.

TryznitelDemonu
TryznitelDemonu napsal 18.02.22 v 13:52 1b.

Za jizdu po lese...