Honda CB 125F (2021)

Vlastník cheops
Vloženo 8.1.2022
Aktualizováno 19.8.2023

Honda CB125f je ideální na dojíždění do práce do 20km. Ideální Hradec Králové.

První dojmy - Motorku mám fungl novou. Najíždím první kilometry nechci ji tedy rvát a jezdím tak na 70 % výkonu. Vypadá masivně, dobře se na ní sedí. Přední brzda brzdí dobře zadní je k ničemu. Moto má sílu do 4 stupně 5 je tam pouze z kopce aby se nepřetáčel motor. Třeba se to po zajetí zlepší :-) Edit: s motorkou mám najeto 16000 km

Motorka jezdí bez problémů. Měním pouze olej a řetěz. Ve městě krásně projíždí kolony ?. Mimo obec záleží jak fouká a za kým jedete. Pokud do zad 100 km/ hod není problém. Pokud je protivítr je lepší počkat na kamiony a jet v pytli. Bez něj jedete klidně 75 km/h. Na dálnici je cestovní rychlost 95 - 115 km/ h kdy vám to zapíchne omezovač. Samozřejmě vždy za kamionem který jede okolo 95km/h. Nejede vám, setrite a máte i dostatek výkonu do kopců. Když nic z toho nejde zalehnete na nádrž a plný plyn. Sice letíte 90 ?, ale méně vás předjíždí.
Spotřeba 2,5 na 100 km výdrž nádrže 600 km. Vejde se do ní 13 litrů ale musíte naklánět motorku při tankování ?
Nehody - položení na polnacce nějak to objedu... A především stret se srnkou minimálně předjíždíme nejde to ?Ale přeci jsem se odhodlal předjet Avii když jsem se v80 vracel do pruhu vyskočila z lesa narvala to do mě z boku. Zlomila mi kotník a sama zdechla. Ustal jsem to ale byla to rána jak svině.
Budoucí úpravy plexistit snad nebude tak foukat při 190 cm na mě fakt fouká... Padací rám od RD moto. Už bymi plasty tak nerozsekala ?

mildanek72 napsal 15.01.22 v 10:47

Má omluva koukám na Tvůj profil a 43 let... mně bude v Březnu 50 tak fandím o to víc..

mildanek72
mildanek72 napsal 15.01.22 v 10:43 10b.

Jasná desítka za kvalitu,spolehlivost a design..

mildanek72 napsal 15.01.22 v 10:42

Super stroj, hodně štěstí při cestování a hlavně kolama dolů...125 CCM od 16 let naprosto stačí až budeš starší můžeš vyzkoušet i něco silnějšího nejen od HONDY...já mám PCX 3.generace v 9 kW sice to není žádnej trhač asfaltu,ale cestovat i ve 2 se na tom dá pokud nemáš nad 180 cm...na prdítkách LONCIN Venus atd. (vzor.Honda Super Cub motoricky Wave,Innova atd..)mám najeto na 2prakticky dohromady přes 122.000 km...celkem na všem za 10 a půl roku přes 161.000km,z toho připadá tak přes 100.000km na delší trasy a dovolené,zbytek kolem komína a po městě.. Hodně Štěstí fandím nejen Hondě ale z toho čtyřlístku?? hlavně jí.Měj se krásně.dávám Ti 10 b.

skylane
skylane napsal 11.01.22 v 17:23 8b.

Tuhle motorku jsem mel pujcenou na ostrove Tenerife. Najel jsem 1300 Km. Prevyseni 2300 Metru zvladala dobre. Fakt vyjede vsechno. Radit se musi ale hodne Nezere nic. Podle GPS vic jak 95 po rovine nejede. Za protivetru to klesne i na 60 kmh.Ale tam fakt fouka hodne. Jednou mi vitr polozil zaparkovanou motorku ze stojanu.Ovladani podvozek naprosto v poradku. Do mesta nevim, musi se hodne radit tam je rozhodne lepsi skutr. Na okreskach budete v kazdym pripade brzdou.Na jezdeni po vychode nebo v Asii naprosto dostacujici pro vetsinu motorkaru.

callowsick
callowsick napsal 08.01.22 v 21:29 10b.

u malorážek bývá při záběhu motor lepší a lepší každým kilákem

ať si CB užiješ, je to dobrá motorka